PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Wydarzenie dodał(a) Maria Barbara Skrodzka

W październiku dwie grupy maluchów w naszym przedszkolu zostały pasowane na przedszkolaków.

Najpierw, odświętnie ubrane dzieci piosenkami i wierszami zapewniały, że są gotowe do bycia przedszkolakami oraz popisywały się przed zgromadzonymi gośćmi, że już bardzo dużo umieją. Tańczyły, grały na instrumentach, recytowały i śpiewały.  Udowodniły także, że potrafią słuchać i wykonywać polecenia pani. Pokazały, że są sprawnymi ruchowo dziećmi, bo potrafią stać na jednej nodze, poskoczyć jak pajacyki lub jak piłeczki, szybko biec, wykonać skłony, itp.

Następnie uroczyście, z powagą i przejęciem maluchy ślubowały, że będą dzielnymi i grzecznymi przedszkolakami oraz dobrymi kolegami. Najważniejszym i długo oczekiwanym punktem uroczystości było pasowanie. Po przejściu przez jesienną bramkę pani Dyrektor dużym ołówkiem pasowała każdego malucha na przedszkolaka. W tym samym czasie wychowawczynie grupy wręczały dzieciom pamiątkowe dyplomy i baloniki.

Po pasowaniu w stronę dzieci skierowane zostały życzenia i gratulacje. Wykonano też pamiątkowe zdjęcie.

od Maria Barbara Skrodzka

do Maria Barbara Skrodzka