Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu nr 15 w Stalowej Woli

Wydarzenie dodał(a) Alina Kotwica

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wybraliśmy się ze swoimi wychowankami do „Rybakówki”- malowniczego, zacisznego miejsca położonego wśród lasów, przypominającego bajkową krainę. To tam, wśród drzew, śpiewu ptaków, z dala od cywilizacji obchodziliśmy radośnie ten piękny dzień połączony z pożegnaniem lata i powitaniem jesieni.

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach, które miały na celu uświadomienie im zmian zachodzących w przyrodzie związanych ze zmianą pór roku. Poza tym były dobrą okazją do przyswajania  zasad zdrowego odżywiania, rozumienia konieczności spożywania warzyw
i owoców  jak również prowadzenia zdrowego trybu życia i czynnego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Po rozstrzygnięciu konkursów z zakresu wiedzy przyrodniczej nasi podopieczni wysłuchali listu od Rzecznika Praw Dziecka z okazji ich święta,
a następnie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy muzyce.

Dużą atrakcję stanowił znajdujący się tam plac zabaw. To prawdziwy
i bezpieczny raj dla dzieci. Do ich dyspozycji było dostępnych wiele urządzeń  zabawowych takich jak: huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, domki, zamki, ścianka wspinaczkowa, a także  trampolina, na której  można  było skakać do woli.

Wspólne grillowanie i jedzenie kiełbasek było uwieńczeniem uroczystego obchodu Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Wycieczka oraz  wspólne zabawy były okazją do integrowania się całej społeczności przedszkolnej, nawiązywania życzliwych kontaktów z dziećmi innych grup oraz zacieśnianiem kontaktów interpersonalnych z grupą
 i pracownikami przedszkola.

Dzień ten dostarczył wiele radości i ciekawych przeżyć naszym podopiecznym i  na pewno pozostanie  długo miłym wspomnieniem.

Alina Kotwica

od Alina Kotwica