Pieczemy pizzę w restauracji

Wydarzenie dodał(a) Alina Gierun

Restauracja "Sto Pociech" to wyjatkowe miejsce w centrum Chełma. Mieści sie w zabytkowym budynku z krużgankiem. Wchodząc po kilku schodkach wita nas przyjazny fotel, który zdaje się mówić - wejdź, odpocznj sobie. Pomieszcenia wystylizowane na dawny dworek, kwieciste lambrekiny z falbankami, koroneczki, stare masywne, zdobione komody i szafy. Na ścianach lustra i obrazy w pięknych ramach, bogato rzeźbionych. W takiej zaczarowanej atmosferze dzieci zasiadły do wysokich stołów. Każdy otrzymał placek ciasta na pizzę, następnie nakładały po kolei sos, ser i dodatki według uznania. Wszystko działo się przy opowieściach właścicielki Pani Edyty Wójtowicz, o włoskich przysmakach, gdzie niegdzie okraszonych zwrotami w języku włoskim. Wymyślne placki powędrowały do pieca, by za chwilę powrócić w aromatycznym powiewie. Włoskie smakołyki zniknęły bardzo szybko w zadowolonych brzuszkach. Ciasto to 90% sukcesu tego smakołyku, a to było wyjatkowo delikatne, zadowoliło nawet nawybredniejsze podniebienia. Przedszkolaki mogły nieco dłużej zostać w tym urokliwym miejscu, a to za sprawą nagłej ulewy. Nie nudziły się jednak, bo Pani Edytka w swojej restauracji pomyślała o pokoju dla dzieci, wypełnionym mnóstwem zabawek dla małych i trochę większych dzieci.
Dziękujemy właścicielce i tobie deszczyku za niespodziankę.

od Alina Gierun

do Alina Gierun