Jak korzystamy z Kącika Książki w naszej grupie?

Wydarzenie dodał(a) Julita Palińska

Cel: zachęcanie dzieci do korzystania z kącika książki, właściwe obchodzenie się z książkami, oglądanie ilustracji, opowiadanie własnymi słowami wybranych bajek.

Przebieg zajęcia:

Dzieci gościły w swojej grupie panią bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Bolkowie, która czytała im wybraną bajkę /dzieci wybrały "Czerwonego Kapturka"/. Pani pokazywała im ilustracje, zadawała pytania dotyczące treści bajki, a na zakończenie zachęcała dzieci do odwiedzania wraz z rodzicami Biblioteki Publicznej.

Zabawa ruchowa pt. "Wilki i gajowy"

Praca plastyczna na temat wcześniej czytanej bajki. Dzieci rysowały bądź malowały farbami /w zależności od wyboru przyboru/, a następnie opowiadały własnymi słowami co przedstawiają ich prace plastyczne. Zorganizowanie wystawy prac dla rodziców w szatni przedszkolnej.

Dzieci podzieliły się na kilka grup /każda grupa inny kolor szarfy/ i segregowały książki i bajki w "Kąciku Książki". Mogły oglądać wybrane bajeczki, dzieliły się spostrzeżeniami, pomagały sobie w segregowaniu i układaniu na półeczkach.  Chętne dzieci zostały wybrane na dyżurnych, którzy będą w ciągu tygodnia opiekowali się kącikiem, będą zachęcali swoich kolegów do korzystania  z książeczek.

Dzieci dostały zadanie do domu, a mianowicie zostały poproszone o to aby zachęciły swoich rodziców do przeczytania im wybranej bajeczki "Na dobranoc".

Nastepnego dnia opowiedzą swoim kolegom i pani nauczycielce o tym, jakie bajeczki przeczytali im rodzice w domach.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zainteresowani zapisaniem się do Biblioteki Publicznej.

Przyjaciel Książki

Projekt wspomagający gotowość do nauki czytania przedszkolaków, a także rozbudzający zamiłowanie do książek.

od Julita Palińska

do Julita Palińska