"Jak to z bajkami było.." w ramach projektu Przyjaciel książki

Wydarzenie dodał(a) Urszula Proniewicz

Moje Misie z Samorządowego Przedszkola nr 124 w Krakowie (3-4 l.) uwielbiają słuchać bajek, które czytam im przed obiadem. Słuchają bardzo uważnie, przeżywają przygody bohaterów. Bardzo nie lubią złego wilka z "Czerwonego Kapturka", a najbardziej emocjonalnie reagują na bajkę pt. "O Jasiu i Małgosi". Poznaliśmy już kanon klasycznych bajek dla dzieci i maluszki świetnie rozpoznają ich bohaterów. Mogłam to sprawdzić organizując zajęcia dotyczące książek z bajkami w ramach projektu pn. "Przyjaciel książki". Misie odgadywały tytuły bajek rozpoznając okładkę książki, pojedyncze ilustracje a nawet tylko przedmioty z danego utworu. Wcielaliśmy sę w różne postacie, odgrywając scenki dramowe. Dzieci spontanicznie organizowały przedstawienia dla kolegów i koleżanek oraz maskotek (to była widownia) - używając odpowiednich rekwizytów, a także śpiewając piosenki z ulubionych bajek (szczególnie z "Akademii Pana Kleksa").
W czasach całodobowej telewizji z bajkami dla dzieci niezmiernie mnie cieszy, że bajka czytana nadal fascynuje, a my - nauczyciele właśnie teraz zaszczepiamy dzieciom zamiłowanie do czytania książek.

Przyjaciel Książki

Projekt wspomagający gotowość do nauki czytania przedszkolaków, a także rozbudzający zamiłowanie do książek.

od Urszula Proniewicz

do Urszula Proniewicz