Magiczne słowa - uczymy się dobrych manier

Wydarzenie dodał(a) Magdalena Chryc

Projekt przeprowadzony w dniach 16- 20.03.15r. w Samorządowym Przedszkolu nr 33 w Krakowie, w grupie 3 i 4-latków. Podczas zajęć wykorzystałam dołączony do miesięcznika "Bliżej Przedszkola" plakat oraz pobrane ze strony (pomoce dydaktyczne) ilustracje. Wykorzystałam również w ramach nagrodzenia dzieci medale-naklejki (grzecznego przedszkolaka). Dzieci były podczas zajęć bardzo aktywne. Podczas zabaw chetnie używały magicznych słów. Po tygodniowych zajęciach widać było wyrazniejszą poprawę dotyczącą używania słów "prosze-dziękuje-przepraszam" podczas swobodnych zabaw i w trakcie posiłków.  Rodzice informowali nas o tym, że dzieci w domu pouczają rodziców i rodzeństwo, że magicznych słów należy używać codziennie :)

Przebieg zajęć w grupie 3 i 4 latki

1. Przywitanie zabawa integracyjna: Dzieci spacerują po sali do muzyki i witają się z kolegami i koleżankami. Na przerwę w muzyce dzieci witają się z rówieśnikami w sposób podany przez nauczyciela np. przesyłamy sobie całuska, przytulamy się, podajemy sobie rękę.

2. Nauczyciel czyta dzieciom opowiadanie pt. "Zaczarowane slowa" następnie następuje pogadanka:

Nauczyciel zadaje pytania:

- O jakich zaczarowanych słowach jest mowa w tekście?

- Czy Wy też używacie magicznych słów?

- W jakich sytuacjach?

3. Rozmowa nauczyciela z dziećmi w oparciu o ilustracje (załączone do miesięcznika) - próba zastanowienia się, jakich magicznych słów powinni użyć bohaterowie ilustracji.

4. Zabawa ruchowo-muzyczna pt. "Zaczarowane chustki" do piosenki pt. " Grzeczne słówka"; osłuchanie z piosenką.

5. Rozdanie medali grzecznego przedszkolaka.

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.

od Magdalena Chryc

do Magdalena Chryc