Poszukiwania Elsy z Arendelle

Wydarzenie dodał(a) Justyna Stefaniak

Ostatnio w sieci natknęłam się na artykuł dotyczący poszukiwań Elsy- głównej bohaterki z filmu "Kraina Lodu". Okazało się, że jest ona sprawczynią anomalii pogodowych w Stanach Zjednoczonych, co niezmiernie mnie zaskoczyło, ale też rozbawiło. Postanowiłam w jakiś sposób zaregować na ten list gończy, jednocześnie nawiązując do tegorocznego balu karnawałowego w naszym przedszkolu.
By uspokoić Władze stanu Kentucky i wszystkich Amerykanów napisałam z dziećmi list, w którym opisaliśmy, jak to poszukiwana znalazła się na naszym balu oraz tym samym zapewniliśmy, że dzięki nam zła moc Elsy przeminęła.

Zachęcam do lektury.

Radom, 27.02.2015 r.

Do Władz stanu Kentucky

Elsa odczarowana- zima zatrzymana

17.02. br. w Przedszkolu „Słoneczko” w Radomiu odnalazła się długo poszukiwana przez władze stanu Kentucky księżniczka Elsa z Arendelle.
Zanim pojawiła się w naszym Przedszkolu zamrażała po drodze wszystko, czego tylko dotknęła. W Radomiu jej przybycie również spowodowało nagłą zmianę pogody. Spadło mnóstwo śniegu i zrobiło się bardzo zimno. Samochody ślizgały się po pokrytych lodem ulicach, a mieszkańcy z niechęcią opuszczali swoje ciepłe domy.
Elsę poznaliśmy po długich blond włosach, niebieskiej iskrzącej płatkami śniegu sukni. W dodatku kobieta nuciła smutną piosenkę, która brzmiała mniej więcej tak: „mam tę moc, mam tę moc (…) Od lat coś w objęcia chłodu mnie pcha”. Ponieważ była zmarznięta i bardzo przygnębiona zaprosiliśmy ją na nasz bal karnawałowy, który przypadał właśnie na ten dzień.
Aby nasze słoneczne Przedszkole nie zamieniło się w lodowy zamek, postanowiliśmy podarować jej rękawiczki, które uchroniły nas przed niebezpiecznym zimnem. W zamian Elsa wyjawiła swoją smutną tajemnicę, że nie chce budzić strachu i zamieniać świata w mroźną krainę. Nie potrafi jednak zapanować nad mocą, którą posiada, ponieważ jest to skutek ciążącej nad dziewczyną klątwie. Bardzo poruszyła nas jej historia i dlatego pragnęliśmy za wszelką cenę pomóc biedaczce i zdjąć z niej zły urok.
Nie było to łatwe zadanie. Okazało się, że jedynym sposobem, jest odnalezienie tajemniczej paczuszki, którą ukryła zła Królowa Lodu. Po długich poszukiwaniach, udało nam się zlokalizować przesyłkę i rozwiązać trudny wiersz- zagadkę ukryty w środku. Rzecz jasna nie obyło się bez magicznego zaklęcia, niwelującego czar ciążący na poszukiwanej.
Informujemy, że mamy dobrą wiadomość dla całego świata! Odczarowaliśmy Elsę- potwierdzają dzieci z Przedszkola „Słoneczko”.
Księżniczka została z nami do końca dnia. Świetnie bawiła się przy przedszkolnych hitach i brała udział w licznych konkursach. Pożegnaliśmy ją ok. godz. 17.. Wychodząc, zapewniła, że w niedługim czasie planuje powrócić do Kentucky oraz innych zakątków świata, przynosząc tym razem promyczki z naszego „Słoneczka”, które odwrócą negatywne skutki lodowej mocy.
Prosimy władze stanu Kentucky o wycofanie listu gończego za Elsa i tym samym umożliwienie jej powrotu w celu zniwelowania anomalii pogodowych.

Pozdrawiamy gorąco,
Dzieci z Przedszkola Słoneczko w Radomiu