Dzień Przedszkolaka w "Akademii Zielonego Misia"

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

Dnia 23 września obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Organizatorami uroczystości były nauczycielki: p. Elżbieta Kubacka i p. Beata Brajner.
Panie nauczycielki udekorowały salę gimnastyczną na tę specjalną okazję, a wszystkie przedszkolaki założyły ubranka kolorystycznie odpowiadające symbolicznym nazwom grup.
Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu naszego Przedszkola „Akademia Zielonego Misia” w obu budynkach równocześnie.
Następnie zarówno dzieci młodsze w budynku zielonym jak i dzieci starsze w budynku różowym miały czas na swoje prezentacje. Kolejno poszczególne grupy prezentowały rymowanki, piosenki i tańce związane tematycznie z nazwą ich oddziału przedszkolnego.
Po prezentacji grup nastąpiły wspólne zabawy integracyjne. W budynku zielonym p. Beata Brajner przeprowadziła zabawy taneczne do piosenek „Marsz z obrotem”, „Boogie woogie”, „Dwóm tańczyć się zachciało”.
W budynku różowym p. Elżbieta Kubacka poprowadziła zabawy taneczne do muzycznych przebojów „Zuppa Romana” oraz „Hafana”.
Na zakończenie wspólnych obchodów zaśpiewaliśmy hymn Dnia Przedszkolaka. W budynku różowym grą na gitarze akompaniowała nam p. katechetka.
Następnie młodsze przedszkolaki uczestniczyły w zabawie tropiącej w budynku zielonym. Zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytych w przedszkolnych salach liter, oznaczonych znaczkiem grupy oraz odpowiednim kolorem. Po odnalezieniu wszystkich liter dzieci wspólnie z nauczycielem układały napis, którym była nazwa grupy.
W tym samym czasie dzieci starsze wzięły udział w zajęciach aerobiku poprowadzonych przez p. Oliwię Kawiorską.
Niestety pogoda nie dopisała i nie mogliśmy udać się w kolorowy pochód alejkami osiedlowymi. Nie mogły też odbyć się wspólne zabawy w ogrodzie.
Mimo to wszystkie dzieci doskonale się bawiły
Serdecznie dziękujemy:

• Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie ubranek dla dzieci w odpowiedniej kolorystyce.
  • Przedszkolakom i paniom nauczycielkom za przygotowanie pięknych występów.
  • Pani katechetce za wspólne śpiewy i grę na gitarze.
  • Pani Oliwii Kawiorskiej za przeprowadzenie aerobiku .

Elżbieta Kubacka
Beata Brajner