Bezpłatne szkolenia z Edukacji Globalnej dla przedszkoli z Warszawy i Kalisza

Wydarzenie dodał(a) Anna Kudarewska

Zapraszamy zainteresowane przedszkola, punkty przedszkolne i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych z Warszawy i Kalisza do zgłaszania swojego udziału w tegorocznej edycji projektu "Edukacja Globalna dzieci zmienia nasz świat"

Projekt "Edukacja Globalna dzieci zmienia nasz świat 3" jest kontynuacją rozpoczętych działań z roku 2012, 2013 oraz 2014, w którym wzięło udział już 120 nauczycielek przedszkolnych z 45 przedszkoli z Wrocławia. Ideą nadrzędną projektu jest wprowadzenie Edukacji Globalnej w systemowe nauczanie w placówkach przedszkolnych. Więcej o tym, czym jest Edukacja Globalna przeczytasz tu.

Zaplanowana edycja obejmuje swoim zasięgiem nie tylko przedszkola wrocławskie, ale rozszerza swój zasięg na placówki w Kłodzku, Krakowie, Warszawie oraz Kaliszu - łącznie obejmie ok. 70 przedszkoli w całej Polsce, z których nauczycielki, dyrekcja, rodzice i dzieci poszerzą swoją wiedzę z tematyki Edukacji Globalnej oraz krajów Globalnego Południa. W ramach projektu zostaną przeprowadzone 3 szkolenia podstawowe dla każdej z nauczycielek zaczynających przygodę z Edukacją Globalną oraz 3 szkolenia zaawansowane dla nauczycielek z poprzednich edycji. Projekt w dużym stopniu nastawiony jest na multiplikacyjność, ponieważ swoim zakresem jest kierowany do konkretnych placówek, a nie indywidualnych osób zainteresowanych tematem. W ten sposób wiedza z tego obszaru jest automatycznie rozprzestrzeniania wśród innych osób z placówki (inne dzieci z grup, nauczycielki z innych grup). Osoby uczestniczące nie tylko zdobywają wiedzę, ale muszą ją także odpowiednio zastosować poprzez stworzenie własnych scenariuszy oraz przeprowadzenie Tygodnia Edukacji Globalnej w swojej placówce.

Warszawa Terminy szkoleń:

13-15 marca 2015

14 - 15 kwietnia 2015

16-17 maja 2015

Miejsce:

nowo powstałe Centrum Wielokulturowe przy Placu Hallera, Warszawa

Kalisz
Terminy szkoleń:

27-29 marca 2015

17 - 19 kwietnia 2015

22-24 maja 2015

Miejsce: