Przedszkolaki na Komendzie Policji

Wydarzenie dodał(a) Urszula Kura

Omawiając cykl zajęć poświęcony bezpieczeństwu, w każdym miejscu, w którym przebywamy, nie sposób było zapomnieć o przedstawicielach służb ratunkowych, niosących pomoc ludziom, którym zagraża niebezpieczeństwo. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem opowiadały o pracy strażaka, policjanta, czy też lekarza, odwołując się do własnych spostrzeżeń, a niekiedy i doświadczeń. Był to moment na utrwalenie numerów alarmowych, poznanie specyfiki pracy przedstawicieli wymienionych zawodów, a co najważniejsze doskonała okazja, aby wybrać się na wycieczkę do miejsc ich pracy i bezpośrednio ich obserwować. Starszaki z koszalińskiego "Bursztynka" wybrały się na wycieczkę na Komendę Miejską Policji w Koszalinie. Jak łatwo się domyśleć nikt z pośród uczestników wycieczki nie mógł narzekać na nudę. Na dzieci czekało bowiem mnóstwo atrakcji. Otoczeni wspaniałymi, życzliwymi ludźmi, spędziliśmy niezapomniane chwile na Komendzie. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć strój policjanta. Ponadto mogliśmy obejrzeć swoje odciski palców, zrobić policyjne zdjęcia, podejrzeć pracę dyżurnego policjanta, który odbiera telefony od ludzi potrzebujących pomocy. Ogromną atrakcją dla przedszkolaków była możliwość oglądania na dużych ekranach podglądu poszczególnych ulic i dzielnic naszego miasta. Na koniec wycieczki na wszystkie dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci lizaków oraz odblask, który każdy z nas przyczepił do kurtki, pamiętając o bezpieczeństwie na drodze. Uczestniczące w wycieczce przedszkolaki przekonały się, że w każdej sytuacji możemy liczyć na pomoc policji, nawet jeśli zdarzy nam się zgubić w sklepie podczas zakupów z rodzicami. Miejmy nadzieję, że od tej pory nikt nie będzie bał się prosić on pomoc w trudnej sytuacji.

od Urszula Kura

do Urszula Kura