Dzień wróżb i czarów oraz tajemniczych zaklęć

Wydarzenie dodał(a) Anna Pederska
ponad 9 lat temu, wyświetleń 1980

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, ponieważ otwierał częściowo wrota do nieznanej przyszłości.Współczesnie tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu.W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Jaworznie z grupy Kubusia Puchatka w ostatnim tygodniu listopada. W sali przedszkolnej zagościły czary. W grupie starszaków zjawiły się wróżki wraz z czarodziejami.Wróżb było cały szereg: Zaczarowane pudełko,Gwiazdkowe przepowiednie,Losowanie kolorów,Wróżby z magiczną butelką.Najwiekszą frajdę sprawiły dzieciom wróżby: Studnia życzeń, do której każdy uczestnik mógł wrzucić grosik i wypowiedzieć życzenie, oraz zwyczajowe Ustawianie butów.Czas pomiędzy wrożbami umilały tańce przeplatane zabawami: Magiczne powitanie, Czarodziejska miotła, Czary- mary, Wróżka gwiazdeczka, Znikające krzesło, Czarodziejskie kule.Andrzejkowe igraszki dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu nietuzinkowych przeżyc i emocji. Na zakończenie Andrzjek każdy przedszkolak na zachowanie dobrego humoru do końca dnia otrzymał słodką andrzejkową niespodziankę. W taki sposób dzieci w wyśmienitym nastroju i sympatycznym towarzystwie poznały andrzejkowe tradycje związane z magią wróżb.

od Anna Pederska

do Anna Pederska