Spotkania z książką w bibliotece

Wydarzenie dodał(a) Anna Pederska

Przedszkole jako pierwsze podstawowe ogniwo systemu edukacji stara się zapewnić każdemu dziecku warunki wszechstronnego rozwoju. Mając to na uwadze wychowawca grupy starszaków współpracuje z Miejską Biblioteką filia w Szczakowej, która znajduje się w poblizu przedszkola. Od poczatku roku szkolnego dzieci uczestniczły w dwóch spotkaniach na terenie biblioteki, które poruszyły ich wyobraźnię, uczucia, a tym samym podsunęły pomysły do działania. Tematem spotkań z książką w bibliotece były: "XIV Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania" i "88 Urodziny Kubusia Puchatka". Spotkania w bibliotece okazały się znakomitą okazją do wprowadzenia przedszkolaków w świat wierszy i opowiadań o tematyce jesiennej i poznania bliże,j patrona naszej grupy "Kubusia Puchatka".Głośne czytanie poprzedzała informacja o tytule, a kończyła rozmowa na temat wspólnie przeżywanych treści. Nie zabrakło zajęć dających dzieciom możliwość wypowiedzi na temat poznanej literatury: quizów wiedzy o przyrodzie i bohaterach ksiązki A. A. Milne " Kubuś Puchatek", malowania "barwami jesieni" liści, wylepiania kulkami z bibuły postaci misia. Te spotkania dostarczyły starszakom wiele przeżyć i rozwinęły ich zainteresowania, stworzyły atmosferę sprzyjającą wspólnemu czytaniu, a przede wszystkim uświadomiły im, że książka to nauka życia.

od Anna Pederska

do Anna Pederska