"Światowy Dzień Drzewa" w Akademii Rozwoju

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

J. Pisarski "Zielone serce"

Na skwerku rosło drzewko, szeroko, rozłożyście.
Srebrzystą miało korę. Zielono srebrne liście.
Słuchali chętnie ludzie przechodząc koło drzewa,
jak wietrzyk wśród gałązek wesoło piosenki śpiewa.
Lecz przyszedł mały urwis ukradkiem wyjął nożyk,
bo napis chciał wyskrobać w srebrzystej cienkiej korze. W
ycinał powolutku literkę po literce, nie wiedział, że pod korą zielone płacze serce.

10.10.2014 r. świętowaliśmy Światowy Dzień Drzewa. Tego dnia Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono i wyglądały jak malutkie listeczki:) Najpierw odbyły się zajęcia, podczas których dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat drzew i ich znaczenia dla środowiska. Nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieci wysłuchały wspomnianego już utworu J. Pisarskiego pt. "Zielone serce". Następnie porozmawialiśmy z dziećmi, w jaki sposób należy dbać o drzewa i jak można im pomóc. Wykonaliśmy także przepiękną prace plastyczną. Po zajęciach dydaktycznych udaliśmy się do przedszkolnego ogrodu, żeby posłuchać, jak biją zielone serduszka. Okazało się, że pod jednym z drzewek leżał list do Przedszkolaków. W tym liście znajdowały się podziękowania od wszystkich drzewek za to, że dzieci tak pięknie troszczą się o nie. Była tam również zagadka. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z nią , a za rozwiązanie każdy otrzymał pyszne rumiane jabłuszko. Dbając o kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, tego dnia nie mogło zabraknąć posadzenia drzewka. Pomogła nam w tym Pani Sylwia - mama Paulinki z Klasy "0", która prowadzi szkółkę drzewek. Wspólnymi siłami posadziliśmy "Tulipanowiec Przedszkolaków". Podczas obchodów Światowego Dnia Drzewa postanowiliśmy także posadzić drzewko pod Urzędem Gminy w Warcie Bolesławieckiej - tak, aby nie tylko mali o tym ważnym święcie pamiętali:) Delegacja z "Akademii Rozwoju" w składzie: Pani dyrektor, Pani Agnieszka - mama Weroniki z grupy Starszaków, Pani Sylwia - mama Paulinki oraz Pan Jarek - tata Michałka z Klasy "0" wraz z pracownikami Urzędu Gminy Warta Bolesławiecka - posadzili drzewko - "Tulipanowiec Wójta Mirosława". Mamy nadzieję, że posadzone drzewka będą rosły w siłę i pewnego dnia odpoczniemy pod ich cieniem:)

Red: Agnieszka Pleśniak

od Agnieszka Przedszkole