Dzień Ziemniaka w "Ekoludkach"

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Stefanowska

Pięciolatki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku zaprosiły rodziców na Dzień Ziemniaka. Dzieci przed przystąpieniem do konkurencji ruchowych zapoznały się z podstawowymi wiadomościami na temat ziemniaków. Dowiedziały się skąd pochodzą, jakie są ich właściwości oraz że są bardzo zdrowe, ponieważ zawierają dużo witamin i minerałów. Salwy śmiechu wzbudzały wśród dzieci nazwy ziemniaków pochodzące z różnych regionów naszego kraju, takie jak pyra, bulwa czy grula. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały ilustracje ukazujące dawne i współczesne sposoby  ich zbierania. Po krótkim wstępie „Zajączki” udały się do ogrodu przedszkolnego na główną część spotkania. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych zabawach z ziemniakami w roli głównej. Był między innymi slalom między  kółeczkami z jednoczesnym niesieniem ziemniaka na drewnianej łyżce, rzut nim do celu i toczenie go łopatką. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny z przymocowanym do niej koszyczkiem z „bohaterem dnia” w środku. Uwieńczeniem spotkania była degustacja ziemniaczków upieczonych na grillu. Warzywa wykorzystane podczas sportowych konkurencji nie zmarnowały się Dzieci wykonały z nich piękne ptaki.

E. Stefanowska

od Elżbieta Stefanowska