V Igrzyska Przedszkolaków

Wydarzenie dodał(a) Małgorzata Latos

W środę, 11.06.2014r. na stadionie „Bałtyk”, Przedszkole nr 3 w Koszalinie przy współudziale Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Koszalińskiej i Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej zorganizowało po raz piąty IGRZYSKA PRZEDSZKOLAKÓW pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina. Każdorazowo udział w Igrzyskach biorą wychowankowie z pięciu koszalińskich przedszkoli ubrane w koszulki w kolorach kół olimpijskich. Tym razem były to dzieci z Przedszkola nr 3, 7, 16, 19, 23, a także niepełnosprawni wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno Wychowawczego. Otwarcie i zamknięcie „V IGRZYSK PRZEDSZKOLAKÓW” przebiegało zgodnie z ceremoniałem nowożytnych igrzysk olimpijskich. Nie zabrakło symboli olimpijskich: ślubowania, wciągnięcia na maszt flagi olimpijskiej przez Joannę Chmiel, piłkarkę ręczną Energa AZS Koszalin, ubiegłoroczną brązową medalistę Super Ligi Kobiet, oraz zapalenia znicza przez Iwonę Szafulską, byłą piłkarkę ręczną Energa AZS Koszalin. Imprezę poprowadził  Dariusz Dworaczyk – „Przyjaciel Przedszkola” były przewodniczący Rady Rodziców, tata naszego ubiegłorocznego absolwenta. Zwycięzcami zostali wszyscy zawodnicy, gdyż „najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział”. Na zakończenie sportowych zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i nagrody, których sponsorem był Prezydent Miasta, firmy Energa Firmus Group. Po Igrzyskach na płycie boiska odbył się Festyn, w którym udział wzięli zarówno zawodnicy, jak i kibice z poszczególnych przedszkoli. Podczas festynu dzieci miały malowane twarze, oglądały karetkę i wóz policyjny, ścigały się na dmuchanych rurach, skakały na trampolinie, oglądały pokaz ogromnych baniek, pokonywały tor przeszkód, wykonywały rundę honorową wokół boiska. Była też słodka niespodzianka w postaci lodów, których sponsorem był Jan Januszewski, właściciel Wytwórni lodów „Jaś”. Zmęczone, ale pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

od Małgorzata Latos

do Małgorzata Latos