Obrazy igłą "malowane"

Wydarzenie dodał(a) Janina Kiełbowicz
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2030

Dzieci bardzo cieszą się, gdy mogą gościć w przedszkolu interesujących ludzi, zobaczyć coś ciekawego. Ostatnio naszą grupę odwiedziła mama Julki. Zaprezentowała dzieciom swoje niezwykłe obrazy bo "malowane igłą". Dzieci miały okazję obejrzeć prace wykonane za pomocą kolorowych nici i igły. "Miśki" podziwiały piękne, kolorowe kwiaty, widoczki przedstawiające cztery pory roku. Największe wrażenie na wszystkich zrobił przepiękny portret Papieża Jana Pawła II. Aż trudno uwierzyć, że te wszystkie obrazy są wyszywane igłą. Przedszkolaki mogły także spróbować swoich sił w wyszywaniu. Jak się okazało nie jest to takie łatwe zadanie. Następnym punktem naszych plastycznych warsztatów było ozdabianie pisanek za pomocą różnorodnych materiałów. "Misie" z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy, a jej efektem były bajecznie kolorowe wielkanocne pisanki. Na zakończenie spotkania zaśpiewaliśmy piosenkę o wiośnie i wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z mamą Julci i jej niezwykłymi obrazami.
Bardzo dziękujemy mamie Julki, że znalazła czas i odwiedziła naszą grupę oraz zaprezentowała dzieciom swoje umiejętności i zainteresowania.

od Janina Kiełbowicz

do Janina Kiełbowicz