Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Kostrzynie na Światowym Dniu Mokradeł

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Strof

"Z mokradłami żyję z zgodzie"
Przedstawienie wystawione przez 4- i 5-latki w ramach obchodów Światowych Dni Mokradeł

Miło jest nam Państwa poinformować, iż w niedzielę 2 lutego grupa 4 i 5- latków z naszego przedszkola wzięła udział w obchodach Światowych Dni Mokradeł w siedzibie Parku Narodowego "Ujście Warty".
Rok 2014 ogłoszony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Rokiem Rolnictwa Rodzinnego. Światowy Dzień Mokradeł 2014 obchodzono pod hasłem "Mokradła i rolnictwo: Partnerstwo dla wzrostu". Mając na uwadze ten właśnie fakt, dzieci wystawiły przedstawianie pt. "Z mokradłami żyję w zgodzie" wcielając się w role: rolnika, krówek, żabek, bobra, raka, karpia, czapli, bociana, rodzinki wypoczywającej nad mokradłami, narratora i skrzata chochlika. W przedstawieniu wzięli udział absolwenci naszego przedszkola: Julia Podgórska w roli Matki Natury oraz Konrad Adamczewski w roli narratora. Dzieci spisały się w swych rolach fantastycznie. Nawiązana współpraca z Parkiem Narodowym pozwala rozbudzać w dzieciach zamiłowania i zainteresowania przyrodnicze, dostrzegać związki  człowieka z otaczającą przyrodą.

Uśmiech

M. Pezowicz, E. Strof