Przedszkolna akcja "Dzieci - Dzieciom" Libiąż

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Januszkiewicz

Początkiem grudnia, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 z Libiąża, wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ”Książka dla szpitala” - zorganizowanej na terenie placówki pod tytułem „Dzieci – Dzieciom”. Celem akcji było przeniesienie chorych, przebywających na oddziałach dziecięcych w Powiatowym Szpitalu w Oświęcimiu w świat bajek i baśni by choć na chwilę zapomniały o bólu, łzach i chorobie.

Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Jolanta Januszkiewicz która w porozumieniu z Dyrekcją Przedszkola, Dyrekcją Szpitala, panią Anną Gil z administracji jak i ordynatorami oddziałów dziecięcych zorganizowała w placówce przedszkolnej zbiórkę maskotek, kolorowanek, gier i puzzli dla pacjentów.

Dzięki chojności chętnych rodziców i sponsorów:

• Dyrektor Oriflame p. Małgorzata Budniak;

• Koło Łowieckie „Daniel” z Libiąża p. Henryk Dwornik;

• Łukasz Namiota;

• Podgórski i spółka;

• Karolina Macuda i Adrian Mika;

• a także sponsorów występujących anonimowo

Dzięki pomocy koleżanek Małgorzaty Budniak, Katarzyny Mocny i Renaty Dulowskiej, udało nam się zebrać i przygotować 90 sztuk pojedynczych paczek dla dzieci.
Dnia 03. XII o godz. 17 w Powiatowym Szpitalu w Oświęcimiu odbyło się uroczyste wręczenie pozyskanych upominków małym i dużym pacjentom. Najmłodszy z nich miał 10 miesięcy, najstarszy 17 lat ale pomimo tak dużej rozpiętości wieku udało nam się wszystkich obdarować. Na to szczególne i wzniosłe wydarzenie zaproszony został Święty Mikołaj w którego rolę wcielił się od lat współpracujący z przedszkolem Łowczy Henryk Dwornik z Koła Łowieckiego „Daniel” z Libiąża. Mikołaj, w towarzystwie: organizatora akcji, śnieżynek p. Małgosi i Kasi wchodził do każdej sali chorych dzieci, rozmawiał i żartował z nimi a następnie wręczał im upominki, baloniki i słodycze. Zaskoczenie wśród małych i dużych pacjentów było duże, a radość z wizyty Świętego jeszcze większa. Ocierając łzy wzruszenia, jednogłośnie stwierdziliśmy, że biorąc udział w tego rodzaju akcjach, przyczyniamy się do wspólnego szerzenia dobra – dzięki któremu, dzieci będą wzrastały w przekonaniu, że warto pomagać innym.
Dziękuję wszystkim którzy włączyli się się do akcji „Dzieci – Dzieciom” organizowanej przez nasze przedszkole, a szczególnie Śnieżynce Małgosi Budniak i Mikołajowi – Henrykowi Dwornikowi za poświęcenie swojego prywatnego i cennego czasu dla dobra innych.

Z wyrazami szacunku organizator: Jolanta Januszkiewicz

od Jolanta Januszkiewicz