"Ekologiczny quiz" w Miejskim Przedszkolu Bajka" w Ełku

Wpis dodał(a) Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

8. marca 2018 r. w Miejskim Przedszkolu „Bajka” w Ełku odbył się konkurs wiedzy ekologicznej pod hasłem „Ekologiczny quiz”. Wzięły w nim udział 4 trzyosobowe drużyny reprezentujące grupy „Pszczółki”, „Elfy”, „Puchatki” z przedszkola oraz klasę „O” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku. Nad prawidłowym przebiegiem ekologicznych zmagań czuwało Jury w składzie: p. Ewa Pach – pracownik Nadleśnictwa Ełk w Mrozach, p. Krystyna Orzeł – nauczyciel Miejskiego Przedszkola „Bajka” oraz p. Sylwia Wojdyło – przedstawiciel Rady Rodziców przedszkola.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętnego współżycia z przyrodą , rozwijanie umiejętności współpracy, rozwijanie nawyków proekologicznych  oraz utrwalanie wiedzy o środowisku, w którym żyjemy, prawach w nim rządzących, zależnościach i skutkach ingerencji człowieka.

Zawodnicy mieli do wykonania 6 zadań, podczas których wykazali się wieloma cennymi umiejętnościami. Zaskoczyli zebranych gości i Jury  ogromną wiedzą odpowiadając na pytania prowadzących, umiejętnościami teatralnymi przedstawiając scenki przyrodnicze, wokalnymi śpiewając piosenki o tematyce ekologicznej oraz techniczno – plastycznymi wykonując „Śmieciowego potwora” z odpadów lub rysując wybrany ekosystem.

Konkurs uświetnił występ Hani z grupy „Żabki”, która wyrecytowała wiersz pt. „Ziemia – wyspa zielona” oraz inscenizacja „Chrońmy przyrodę” w wykonaniu przedszkolaków z grupy „Puchatki”.

Wszyscy zawodnicy otrzymali słowa uznania od Jury oraz pamiątkowe dyplomy i upominki. Brawom nie było końca.

Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

od Aneta Niedźwiedzka - Godlewska