Przedszkolna akademia nauki PM 2 Kostrzyn nad Odrą

Wpis dodał(a) Elżbieta Strof

Grudzień w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich papierników w Kostrzynie nad Odrą rozpoczęliśmy w wyjątkowy sposób. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Widzę, czuję, poszukuję- mali badacze i odkrywcy  zmysłami poznają świat” odbyła się Przedszkolna Akademia Nauki. Chętni mali badacze wraz z rodzicami prezentowali przeróżne doświadczenia i eksperymenty, które wprawiały w zdumienie wszystkich obserwatorów, zarówno tych małych jak i dużych. Mogliśmy podziwiać takie doświadczenia jak: „Tęcza na talerzu”, „Samopompujący się balon”, „Nurek w butelce”, „Lampa lawa”, „Punkt równowagi”, „Magiczny balon”, obserwowaliśmy produkcję tzw. „Słoniowej pasty”, dowiadywaliśmy się czy możliwe jest przejście przez kartkę papieru formatu a4, czy to możliwe, że ugotowane jajko wskoczy do butelki, czy cytryna może wyprodukować prąd, dzięki któremu zaświeci się żarówka? Podziwialiśmy doświadczenia z wykorzystaniem suchego lodu, były zjawiskowe. Wszystkie przeprowadzone doświadczenia i eksperymenty zapadną w naszej pamięci na długi, długi czas, aż chce się nadal wołać „jeszcze, jeszcze!”, jak podczas tego wyjątkowego przedszkolnego wydarzenia.

Dzieci najszybciej i najbardziej efektywnie uczą się poprzez działanie, własną aktywność. Zaproponowane zabawy badawcze angażowały wiele zmysłów, a jak wiadomo to one są przewodnikiem w poznawaniu świata. Dziękujemy Wam drodzy rodzice za zaangażowanie i zachęcamy do podejmowania niniejszego rodzaju aktywności, jak najczęściej. Czas spędzony z dzieckiem to nieprzeceniona wartość, o której warto pamiętać w natłoku codziennych obowiązków.

Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami

Podczas realizacji projektu przedszkolaki zaprosiły rodziców do przedszkola i spędziły wspólnie z nimi czas.

od Elżbieta Strof

do Elżbieta Strof