Dzień Tolerancji w Przedszkolu nr 50 w Rybniku

Wpis dodał(a) Aleksandra Wengerska

W dniu 16.11.2017 r. w Przedszkolu nr 50 wszystkie dzieci świętowały Dzień Tolerancji. W grupach przeprowadzone  zostały ciekawe zajęcia i konkursy na temat „Jesteśmy tolerancyjni wobec siebie i innych”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki H.CH. Andersena „Brzydkie kaczątko”, po jego wysłuchaniu oceniały postępowanie bohaterów bajki. Dzieci poprzez zajęcia praktyczne dokonywały porównań między sobie, dzięki czemu doszły do wnioski, że każde dziecko oraz dorosły jest inny, ale łączą nas równe prawa. Ponadto wychowankowie naszego przedszkola wzbogacały swoją wiedzę o funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych przeglądając zdjęcia, filmy. Mogły dowiedzieć się w jaki sposób pomóc osobą niesłyszącym i niewidomym. Dzieci nauczyły się piosenki o zmysłach oraz uczestniczyły w zabawach, dzięki którym mogły wyostrzyć sobie zmysły potrzebne osobom niepełnosprawnym do samodzielnego funkcjonowania w życiu. Nauczyciele zaprezentowali dzieciom w formie gestów znaki języka migowego oznaczające „dzień dobry „ i „do widzenia”. Dzieci nauczyły się powitania i pożegnania w oparciu o zabawę z rówieśnikami. W naszym przedszkolu dzieci nieustannie wzbogacają wiedzę na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Staramy się uwrażliwić naszych wychowanków na potrzeby drugiego człowieka. Za priorytet wyznaczamy sobie kształtowanie postawy tolerancji i wzajemnego szacunku wśród tego najmłodszego pokolenia.

Poszukiwacze Przygód - W krainie tolerancji

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale dlatego każdy z nas jest wyjątkowy.

od Aleksandra Wengerska

do Aleksandra Wengerska