Dzień Zdrowego Żywienia w krakowskim przedszkolu nr 179

Wpis dodał(a) Urszula Turcza

Wszyscy wiemy, jak ważne jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już u najmłodszych dzieci. Stąd też pomysł na przedstawienie zgodne z tematyką święta. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup najpierw przygotowywały pyszne szaszłyki z warzyw, sałatki owocowe oraz inne apetyczne wariacje. Następnie z tej okazji nauczycielki z trzech grup przygotowały dla przedszkolaków pełne emocji przedstawienie pt. „Sałatka jarzynowa”. Aktorki – amatorki wcielając się w rolę warzyw z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy przekonywały dzieci, że zdrowe żywienie jest łatwe i przyjemne, a efekty spożywania codziennej porcji owoców i warzyw dają niesamowite korzyści. „Sztuka” przerywana była wspólnymi zabawami ruchowymi i śpiewaniem przygotowanych wcześniej piosenek. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele świetnie się bawili, a zawołanie „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz” jeszcze długo słychać było na przedszkolnych korytarzach.

od Urszula Turcza

do Urszula Turcza