"Czytajmy dzieciom, bo warto" działania czytelnicze w PM 11 w Pabianicach

Wpis dodał(a) Agnieszka Baśko

„Czytajmy dzieciom, bo warto”

„Kotki” i „Wesołe Kaczorki” z Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach kolejny raz włączyły się do realizacji bliżej przedszkolnego projektu czytelniczego pt. „Książka dla Przedszkolaka”. W ramach jego realizacji systematycznie słuchały czytanych przez nauczyciela utworów literackich, a także regularnie korzystały z „Przedszkolnego Punktu Wymiany Książek”. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej udało się nam zorganizować Dzień Głośnego Czytania Dzieciom, podczas którego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach czytali dzieciom wiersze online, a także Dzień Postaci z Bajek pt. „Bajka różne ma imiona”, w trakcie którego dzieci za sprawą bajkowych postaci przeniosły się w magiczny świat bajek i baśni, gdzie odgadywały zagadki, oceniały zachowanie bohaterów, wykonywały bajkowe prace plastyczne oraz oglądały ulubione bajki w sali multimedialnej. Dodatkowo udało nam się zachęcić rodziców i naszych przedszkolaków do skorzystania z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” dzieci zapisane przez rodziców do biblioteki otrzymywały „Książkę na start” oraz wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób uzyskać dyplom małego czytelnika i inne niespodzianki.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko