ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ MAMY I TATY W WOLWARKU

Wpis dodał(a) Jolka Storzyńska

Majowa aura sprzyjała wzniosłej uroczystości. W słoneczne popołudnie grupa Słoneczek z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wraz z rodzicami i opiekunami, zjechała się do świetlicy w Wolwarku z okazji Dnia mamy i taty. Na początku dzieci zaprezentowały swoje recytatorskie i wokalne umiejętności, a następnie wręczyły rodzicom upominki. O wspólne biesiadowanie zadbali rodzice, ale przede wszystkim mama Maćka Włodarczaka za zgodą sołtysa Wolwarku, Pana Krzysztofa Chruścińskiego, któremu składamy gorące podziękowanie.

Rodzice zadbali o pieczone kiełbaski na grillu przy ognisku oraz o słodki poczęstunek. Dzieci natomiast z ochotą przystąpiły do wspólnych zabaw i pląsów. Ulubioną zabawą okazało się wzajemne zmaganie podczas „Taśmociągu”, podczas którego rodzice leżąc na chuście na ziemi,  podawali dzieci na rękach przez całą długość utworzonego szpaleru. Radości i śmiechu nie było końca. Następnie rodzice odwrócili się leżeniem na brzuchu i wówczas dzieci wykonywały masaż, przesuwając się po plecach do celu. W tunelu wykonanym przez rodziców w siadzie klęcznym, Słoneczka przesuwały się tak, aby dalej przejść do zabaw z hula-hopem. Dzieci próbowały toczyć koło z jednoczesnym biegiem przy nim, a następnie kręcić hula hopem, utrzymując go jak najdłużej na biodrach.

„Mumia” to kolejna zabawa radująca serca wszystkich uczestników. Dzieci wraz z mamusiami, „ubrały” w papier toaletowy chętnego tatusia Hani od stóp do głowy, a następnie przysłowiowa „mumia” miała zrobić kilka kroków, aby uwolnić się ze stosu papierowego.

Niespodzianką dnia przygotowaną przez panią Joannę Włodarczak był kucyk ujeżdżany przez dzieci w asyście właściciela Pana Artura Maludzińskiego wraz z córką Agatą, która również zaprezentowała swoje umiejętności dżokejskie przed gośćmi.

Szybko i przyjemnie upłynął czas spędzony w gronie rodzinnym w niezwykle miłej i wzruszającej atmosferze. Dzieci wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Wszyscy podczas tej wzniosłej uroczystości czuli się ważni i potrzebni, doceniani i słuchani.

od Jolka Storzyńska

do Jolka Storzyńska