Między przedszkolny konkurs "Przedszkolaki mają talent"

Konkurs dodał(a) Katarzyna Dróżdż
tydzień temu, wyświetleń 171

1. ORGANIZATOR KONKURSU

Organizatorami Między przedszkolnego konkursu „PRZEDSZKOLAKI MAJĄ TALENT” są Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Sportowe SPORTART Paweł Janas w Tychach, Fundacja Rozwoju i Integracji MULTIINTEGRA w Tychach oraz Teatr Belfegor.

Koordynatorami i osobami odpowiedzialnymi za kontakt w sprawie konkursu są: Katarzyna Dróżdż oraz Olga Sologub. Numery kontaktowe: 536-994-333, 791-708-667;

mail: konkursy.sportart@gmail.com

2. UCZESTNICY KONKURSU

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych przedszkolaków z okręgu śląskiego, które chcą zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, zdolności, talenty.

2. W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby, rodzeństwa lub zespoły/grupy przedszkolne maksymalnie 8 osób.

3. CELE KONKURSU

• odkrywanie ukrytych talentów u dzieci,
  • promowanie oraz rozwijanie pasji twórczych,
  • rozwijanie umiejętności prezentowania swoich zdolności przed publicznością,
  • popularyzowanie działań artystycznych dzieci
  • wzmacnianie pewności siebie u dzieci.

4. WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

1.Warunkiem udziału w Konkursie jest zgłoszenie dziecka/zespołu do konkursu w terminie do 10.05.2024

2. Zgłoszenie następuje poprzez przesłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres mailowy: konkursy.sportart@gmail.com.

3. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

4.  Konkurs obejmuje rozmaite zdolności dzieci:

a) taniec,

b) muzyka: śpiew, gra na dowolnym instrumencie (muzyka z wykorzystaniem własnego instrumentu; śpiew a’capella, z podkładem muzycznym odtworzonym lub z własnym akompaniamentem przy wykorzystaniu samodzielnie dostarczonych instrumentów muzycznych),

c)mała forma sceniczna (inscenizacje do wierszy, bajek itp.);

d) recytacja lub kabaret,

e) występy sportowe (gimnastyka artystyczna, fitness, żonglerka),

f) inne rodzaje umiejętności, np. wiedza z jakiejś określonej dziedziny oraz inne rodzaje umiejętności artystycznych, sportowych lub naukowych, które będą działaniem scenicznym!!!

4.W ramach poszczególnych kategorii występ konkursowy musi spełniać niżej wymienione wymagania:

a) w przypadku prezentacji z wykorzystaniem muzyki jako podkładu należy zapewnić ścieżkę dźwiękową we własnym zakresie, przy czym uczestnicy są zobowiązani dostarczyć Organizatorowi, min. 2 dni przed finałem Konkursu, wolny od wad fizycznych i podpisany imieniem i nazwiskiem uczestnika/nazwą zespołu nośnik USB z nagraniem podkładu muzycznego.

b) czas trwania prezentacji nie może przekraczać 5 minut,

c) uczestnik ma obowiązek dostosować swój pokaz do możliwości technicznych sali,

d) pokaz nie może zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu uczestnika i osób znajdujących się na widowni.

5. FINAŁ, JURY, OCENA WYSTĘPÓW ORAZ NAGRODY

1. Finał konkursu odbędzie się w dniu 22.05.2024 w teatrze Belfegor w Tychach przy al. Niepodległości 32. Przy czym organizator zastrzega sobie prawo do zmiany daty finału o czym uczestnicy zostaną powiadomieni niezwłocznie.
  2. Na finał będzie możliwość przybycia z grupą przedszkolaków, które zasiądą na widowni. W tym celu niezbędne jest zaznaczenie na karcie zgłoszenia informacji o chęci przybycia z widzami (rodzice/przedszkolaki). Po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń oszacujemy ilość dostępnych miejsc na widowni na danego uczestnika.
  3. Informujemy, że z 1 uczestnikiem/duetem czy grupą zza scenę może przyjść tylko 1 opiekun.
  4. Jury do konkursu powołuje organizator konkursu.
  5. Jury wyłania trójkę wygrywających finalistów podczas narady, po zakończeniu występów.
  6. O wyniku decyduje suma punktów. Decyzja Jury jest ostateczna.
  7. Laureaci I, II, III miejsca każdej grupy wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Organizatorzy przewidują także wyróżnienia.
  8. Każdy uczestnik/zespół konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom.

6. DANE TECHNICZNE

Scena teatru Belfegor znajduje się w Tychach przy ulicy Niepodległości 32. Wyposażenie sceny:

- wejście na scenę jest z prawej i lewej strony,

- nie ma kotar zasłaniających scenę,

- dźwięk: 2 mikrofony dynamiczne, 3 mikrofony na statywach,

- odtwarzacz z wejściem USB (prosimy o dostarczanie plików muzycznych na podpisanych nośnikach typu pendrive)

- ze względu na umiejscowienie budynku, ilość miejsc parkingowych przy samym budynku jest ograniczona.?

Pod teatr jest możliwość podjechania małym busikiem. Autokarem należy podjechać na przystanek Tychy Cyganerii stanowisko 1, następnie pieszo do teatru są 2-3 minuty.

Dla samochodów i busów polecamy skorzystanie z parkingu przy całej al. Niepodległości lub ogólnodostępnego parkingu przy Stadionie Miejskim w Tychach (ul. Edukacji 7, zlokalizowany ok. 700 m od budynku Teatru).

8. UWAGI KOŃCOWE

1. Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.
  2. Decyzja Komisji Konkursowej, typującej finalistów jest ostateczna.
  3. Wszystkie występy dzieci będą fotografowane i nagrywane na potrzeby promocyjne przedszkola.
  4. Niestawienie się w teatrze BELFEGOR w dniu finału konkursu, oznacza rezygnację z udziału w konkursie
  5. Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiedzialni są opiekunowie danej grupy. Za ubezpieczenie uczestników odpowiada instytucja wysyłająca.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

1. Administratorem danych osobowych jest Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Sportowe SPORTART Paweł Janas w Tychach oraz Fundacja Rozwoju i Integracji MULTIINTEGRA w Tychach.
  2. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu organizacji, przeprowadzenia i promocji konkursu.
  3. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do udziału w konkursie.
  4. Dane będą przetwarzane tylko przez okres trwania przygotowań i realizacji konkursu oraz nie będą udostępniane innym odbiorcom.

Termin: 2024-05-10
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny