Zdrowie dobre mamy bo sporty uprawiamy - konkurs literacko-plastyczny

Konkurs dodał(a) Aleksandra Wengerska
miesiąc temu, wyświetleń 198

I. Organizator konkursu: Przedszkole nr 50 w Rybniku, telefon kontaktowy: 32 440 77 25

II Osoby koordynujące: Justyna Juranek, Joanna Schuchmielska, Agnieszka Szymik – Kajzerek, Ewelina Zniszczoł, Aleksandra Wengerska, Ewelina Kawik

III Cel konkursu:
1. Zachęcenie wychowawców, rodziców i dzieci do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej i plastycznej.
2. Rozwijanie wrażliwości, rozbudzanie fantazji i wyobraźni młodych autorów, a także popularyzacja ich twórczości.
3. Propagowanie czytelnictwa.
4. Uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego.
5. Upowszechnianie zdrowego stylu życia, aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego i propagowanie aktywności fizycznej w życiu codziennym.
6. Integracja rodziny, zacieśnienie więzi w rodzinie.
7. Sposób na alternatywne spędzanie czasu wolnego w rodzinnym gronie.

IV Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 5 – 6 lat oraz ich rodziców i wychowawców.
2. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie rymowanki związanej ze sportem oraz wykonanie
pracy plastycznej nawiązującej do tematyki tekstu.
3. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę (jedną rymowankę i jedną pracę plastyczną).
4. Rymowanka musi być autorska, ułożona przez uczestnika konkursu oraz wzbogacona ilustracją wykonaną przez dziecko.
6. Konkurs trwa od 25.03.2024 r. do 26.04.2024 roku.

Prace literackie:
1. Warunkiem udziału w konkursie jest napisanie rymowanki nawiązującej do tematyki sportu.
2. Utwór musi być napisany w języku polskim. Powinien być zrozumiały, dostosowany do poziomu dzieci przedszkolnych.
3. Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami własnymi, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w konkursach literackich.

Każda rymowanka musi być wzbogacona ilustracją wykonaną przez dziecko:
1. Technika wykonania pracy: rysunek wykonany ołówkiem bądź kredkami.
2. Format pracy A4.
3. Tematyka pracy plastycznej jest nawiązaniem do napisanego tekstu literackiego – rymowanki.

V. Termin i miejsce składania prac:
1. Prace literackie należy przesłać (liczy się data stempla pocztowego) do 26 kwietnia 2024 roku na adres przedszkola:

Przedszkole nr 50 w Rybniku
ul. Sztolniowa 29c
44-251 Rybnik

Z dopiskiem: konkurs literacko – plastyczny „Zdrowie dobre mamy, bo sporty uprawiamy”

2. Do rymowanki i pracy plastycznej należy dołączyć formularz zgłoszeniowy (załącznik 1).
3. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 10.05.2024 na stronie internetowej naszego przedszkola: www.p50.miastorybnik.pl oraz na profilu przedszkola na Facebook ‘u.

VI Kryteria oceny:
1. Zgodność z tematem konkursu.
2. Inwencja twórcza, pomysłowość.
3. Poprawność stylistyczna i językowa.
4. Interpretacja plastyczna tematu.
5. Estetyka wykonanej pracy plastycznej.

VII Nagrody:
1.Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.
2. W konkursie zostanie wyłonione I, II i III miejsce.
3. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają podziękowania drogą elektroniczną.
4. Wszystkie rymowanki wraz ze skanem pracy plastycznej zostaną umieszczone w wydaniu własnym i wzbogacą zasoby wybranych placówek i instytucji oświatowych.

VIII Postanowienia końcowe:
1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na późniejszą bezpłatną publikację zgłoszonej pracy.
2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych na potrzeby konkursu.
3. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.
4. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZONYM PLIKU DOC.

Termin: 2024-04-26
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski