III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Online "Action Songs"

Konkurs dodał(a) Katarzyna Sobiech
rok temu, wyświetleń 713

Niepubliczne Przedszkole Językowe „Mali Giganci” w Toruniu

ogłasza

III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Online „Action Songs”

pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika.

1. Organizator konkursu:

Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Przedszkole Językowe „Mali Giganci” z siedzibą w Toruniu przy ul. Chmielnej 36.

2. Odbiorcy:

Przedszkola miejskie i niepubliczne z całej Polski.

3. Cele konkursu:

• budowanie kompetencji językowych oraz pewności siebie dzieci w naturalnej i spontanicznej komunikacji w języku angielskim,
  • rozbudzanie zainteresowania językiem angielskim,
  • umożliwienie prezentacji umiejętności językowych oraz wokalnych dzieci,
  • rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i kreatywności dzieci,
  • czerpanie radości z posługiwania się językiem angielskim podczas uczestniczenia w aktywnościach muzyczno-ruchowych.

4. Regulamin konkursu:

• Konkurs jest przeznaczony dla dzieci 5-letnich oraz 6-letnich, których językiem ojczystym nie jest język angielski.
  • Do konkursu można zgłaszać się pojedynczo lub w zespołach 2-osobowych.
  • Każdy z uczestników lub każdy zespół wybiera do zaśpiewania oraz odegrania piosenkę w języku angielskim z repertuaru dziecięcego (tzw. action song), którą należy utrwalić w formie pliku wideo (format pliku mp4).
  • Nagrany występ dzieci należy przesłać do organizatora konkursu najpóźniej do dnia 3 marca 2023 r. Organizator dopuszcza następujące formy dostarczenia pliku z nagraniem:
  • Każda placówka może nadesłać jedno nagranie prezentujące występ dzieci z placówki.
  • Nagrania, na których występować będzie więcej niż dwoje dzieci lub też prezentujące utwory muzyczne, których nie można zaliczyć do katalogu piosenek action songs nie będą brane pod uwagę w konkursie.
  • Wraz z nagraniem należy przesłać na adres mailowy organizatora skany kart zgłoszeniowych oraz zgody rodziców / opiekunów prawnych na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystania wizerunku dziecka, które stanowią załączniki do niniejszego regulaminu.
  • Dostarczone filmy przechodzą na własność organizatora.

5. Rozstrzygnięcie konkursu:

• Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 10 marca 2023 r. w siedzibie Niepublicznego Przedszkola Językowego „Mali Giganci” w Toruniu.

• Komisja konkursowa przy ocenie brać będzie pod uwagę:
  • kompetencje językowe dzieci
  • pomysłowość wykonania
  • ogólne wrażenie artystyczne.
  • W ramach konkursu zostaną przyznane i nagrodzone I, II oraz III miejsce, a także jedno wyróżnienie.
  • Każdy z uczestników konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom wysłany drogą mailową na adres placówki przedszkolnej.

6. Uwagi końcowe:

• O wynikach konkursu organizator poinformuje na swojej stronie na Facebooku (https://www.facebook.com/maligigancitorun) w dniu 13 marca 2023 r.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. O wszelkich zmianach uczestnicy zostaną poinformowani mailowo.
  • Szczegółowych informacji udziela osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: Katarzyna Sobiech, tel. 798-899-699, maligigancitorun@gmail.com

Termin: 2023-03-03
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci