Fotoreportaż i prezentacja własnej koncepcji dydaktycznej

Konkurs dodał(a) Agnieszka Kucharska

1. Konkurs skierowany jest do wszystkich nauczycieli i animatorów pracujących z grupami dzieci w wieku do lat 10. Jest okazją do:

• Stworzenia forum wymiany doświadczeń i konfrontacji postaw w dziedzinie kształcenia małych dzieci,
  • Promowania i upowszechniania innowacji w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej,
  • Samodoskonalenia osób zajmujących się edukacją,
  • Wyzwalani ciekawych inicjatyw edukacyjnych,
  • Upowszechniania metod twórczego nauczania,
  • Upowszechniania ciekawych metod zajęć i lekcji twórczych.

2. Przedmiotem konkursu jest prezentacja własnej koncepcji dydaktycznej w formie fotoreportażu i opisu działań twórczych dla dzieci młodszych.

3. FOTOREPORTAŻ WINIEN BYĆ PREZENTACJĄ AUTORSKIEGO WYDARZENIA SPÓJNEGO Z HASŁEM FESTIWALU: ZABAW(K)A

PRACA KONKURSOWA POWINNA ZAWIERAĆ:

NA PŁYCIE CD:

A         CYKL ZDJĘĆ (OD 8 DO 12 SZTUK -  W FORMACIE JPG W OSOBNYCH ZAŁĄCZNIKACH) REZENTUJĄCYCH ZAJĘCIA, LEKCJE LUB PROJEKT, PRZEPROWADZONY Z DZIEĆMI DO LAT 10

B         OPIS  (MAKSYMALNIE 1 KARTKA FORMATU A4) ZAWIERAJĄCY:

1. przedmiot i temat projektu: uwzględnić należy główne tematy edukacyjne z podstawy programowej , związane z tematem wiodącym, podjęte w ramach zrealizowanego działania:

2. cele operacyjne

3. uczestnicy działania: krótki opis

4. miejsce zajęć: krótki opis

5. fazy realizacji projektu, opis działania: opis przebiegu działań, ZASTOSOWANE metody i techniki

6. środki dydaktyczne

7.autor pracy konkursowej – notka biograficzna (3-4 zdania)

4. Do prac prosimy dołączyć oświadczenie (podpisane i zeskanowane – załączone jako PDF) o następującej treści:

Oświadczam, że nadesłany tekst i zdjęcia są mojego autorstwa. Wszelkie prawa własności intelektualnej należą do mnie oraz nie naruszają jakichkolwiek praw osób trzecich.

Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację artykułu przekazanego na konkurs w piśmie oraz na stronie internetowej www.festiwalsztukimalegodziecka.pl.

Czytelny podpis autora:

(Imię i nazwisko, Kraj oraz adres reprezentowanej placówki oświatowej)

5. Wydawca zastrzega sobie prawo do decydowania o terminie oraz sposobie publikowania i udostępniania artykułu w piśmie i na stronie internetowej „Festiwalu Sztuki Małego Dziecka”.

6. KALENDARIUM:

Prace należy nadsyłać do 23 kwietnia 2018 r. na adres:

ul. Lermontowa 7

92 – 512 Łódź

pocztą internetową:   Festiwalsmd@gmail.com

7. O wynikach powiadomimy do 15 maja br. Listy laureatów zostaną opublikowane na stronie: www.festiwalsztukimalegodziecka.pl Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego publikowania NADESŁANYCH PRAC w  wydawnictwach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Małego Dziecka - celem spopularyzowania konkursu.  A także podania do publicznej wiadomości listy autorów nadesłanych publikacji.

8. Ocena.

Zgłoszone prace oceniane będą w poszczególnych kategoriach. W skład jury wejdą przedstawiciele ŁCDNiKP, organizatorów festiwalu i autorzy projektu. Przewidujemy drobne nagrody rzeczowe i dyplomy Jury zastrzega sobie prawo interpretacji regulaminu oraz podziału nagród.

Termin: 2018-04-23
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski