"Kwiaty dla Mamy i Taty"

Konkurs dodał(a) Bożena Tabiś

W dniu 25 maja 2017 roku w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej przeprowadzono rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Kwiaty dla Mamy i Taty”.

Konkurs plastyczny adresowany był do wszystkich dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczających do placówek oświatowych na terenie całej Polski.

Celem konkursu było:

- inspirowanie do aktywności twórczej,

- zachęcanie do wykorzystania różnych technik i materiałów plastycznych,

- wzmacnianie więzi rodzinnych,

- prezentacja talentów plastycznych.

Oceny prac konkursowych dokonała specjalnie powołana Komisja Konkursowa w składzie:

1. Pani Aleksandra  Sokołowska - nauczycielka plastyki w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej
  2. Pani Barbara  Bugno - plastyk z wykształcenia
  3. Pani Żaneta Framęga  - plastyk w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa , animator kultury

Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria:

- zgodność pracy z tematem konkursu

- oryginalność

- estetyka

- walory artystyczne

- różnorodność technik i środków plastycznych

Regulamin konkursu dopuszczał pomoc osoby dorosłej przy wykonaniu pracy.

Do konkursu zgłoszono 54 prac z terenu całej Polski.

Po wnikliwych obradach i ocenie prac, komisja postanowiła nagrodzić prace następujących uczestników konkursu:

I miejsce: Bianka Wyżgoł z Przedszkola nr 1 w Miasteczku Śląskim

II miejsce: Mateusz Kapica z Niepublicznego Przedszkola „Sportusie” w Katowicach

III miejsce: Bartosz Kawski  z Przedszkola nr 140 „Majsterklepka” w Poznaniu

Gratulujemy!!!

Organizatorzy konkursu przewidują i prześlą pocztą pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych miejsc, a nauczyciele, których wychowankowie zwyciężyli otrzymają podziękowania.

Nauczyciele zainteresowani otrzymaniem podziękowania proszeni byli o załączenie kopert wraz ze znaczkiem i adresem zwrotnym. Podziękowania zostaną wysłane pocztą.

Komisja Konkursu i Organizatorzy gratulują wybitnych osiągnięć wszystkim młodym artystom!

Wystawa pokonkursowa znajduje się w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej.

Termin: 2017-05-22
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski