Mój bajkowy przyjaciel

Konkurs dodał(a) Agnieszka Babula

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

„Mój bajkowy przyjaciel”

Konkurs plastyczny adresowany jest do dzieci z przedszkoli z terenu całej Polski. Organizatorzy zapraszają również dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Poszczególne placówki mogą przesłać maksymalnie do trzech  prac.

Tematyka prac:
- uczestnicy konkursu  mają za zadanie wykonanie ilustracji swojego ulubionego bohatera z bajek, baśni, legend.

Technika  wykonania prac- dowolna, format- A-3 lub  A-4

Prace opisane w sposób podany w regulaminie należy nadsyłać do dnia 21 kwietnia 2017r. na adres:

Przedszkole Miejskie nr 20 im Smoka Felusia z oddz. integracyjnymi

39-300 Mielec

z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY

Organizatorzy:

Agnieszka Babula

Marta Kozioł

Małgorzata Duszkiewicz

Justyna Rajca

I. Cele konkursu

• rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowaną literaturą i plastyką,
  • kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci inspirowane postaciami literackimi,
  • umożliwienie prezentacji dziecięcej twórczości plastycznej szerszemu kręgowi odbiorców.

II. Warunki uczestnictwa

• Uczestnikami mogą być przedszkolaki, a ich  prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych:

1)   3 - 4-latki,

2)   5 - 6-latki.

W każdej grupie wiekowej komisja przyzna  po trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia.

• Tematyka prac:

Ilustracje ulubionego bohatera (przyjaciela) literackiego.

• Prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej technice, dopuszczalny format: A-3 lub A4.

Każde dziecko może wykonać tylko jedną pracę. Poszczególne placówki mogą przesłać maksymalnie do 3 prac.

• Każda praca na odwrocie powinna być zaopatrzona w metryczkę.

Wzór metryczki:
-  imię i nazwisko autora pracy,
-  wiek autora,
-  adres placówki,
-  telefon i e-mail do placówki,
-  imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego została wykonana praca.

• Koszt przesyłki i jej doręczenia pokrywa nadawca.

• Prace nie podlegają zwrotowi i pozostają do dyspozycji Organizatorów. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystywanie nadesłanych prac konkursowych w ramach działalności Organizatora oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych  i opiekunów;

Podstawa prawna:
1. Ustawa o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 nr 101, poz. 926 ze zm.);
2. Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 nr 90, poz. 631 ze zm.)

• Prace zbiorowego autorstwa oraz prace zwinięte w rulon lub zniszczone nie będą brane pod uwagę.
  • Prace konkursowe będą oceniane przez powołane jury, które będzie brało pod uwagę samodzielność wykonania, pomysłowość oraz zgodność z tematyką konkursu.

III. Termin i miejsce konkursu

• Prace prosimy nadsyłać do dnia 21 kwiecień 2017 r. na poniższy adres z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY

Przedszkole Miejskie nr 20 im Smoka Felusia z oddz. integracyjnymi

39-300 Mielec

tel. kon 17 582 53 09

IV. Ogłoszenie wyników.

Jury wybierze z każdej grupy wiekowej najciekawsze i zgodne z tematem prace. Ich autorzy otrzymają nagrody oraz dyplomy opiekunowie otrzymają podziękowania.

• O wynikach konkursu laureaci i wyróżnieni zostaną poinformowani elektronicznie do 15 maja 2017 roku.

• Wszystkie nagrodzone prace zostaną umieszczone na stronie internetowej przedszkola: http://www.przedszkole20.mielec.pl/ w zakładce wydarzenia.

Termin: 2017-04-21
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci

Organizator