OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY na "WIOSENNE DRZEWO W OCZACH DZIECKA"

Konkurs dodał(a) Małgorzata Babińska

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

„Zobacz wkoło wiosna, słychać ptaków śpiew…”, a drzewa zaczynają już zielenić się. Nim się obejrzymy, a do naszych okien zapuka radosna wiosna, a z nią zielona przyroda. Ten radosny czas będzie można wykorzystać na wykonanie ciekawych prac plastycznych. Wszyscy doskonale wiemy, że najpiękniejsze są rzeczy wykonane przez nas samych. Mają jeszcze większą wartość jeśli użyjemy do ich przygotowania materiałów wtórnych. Zatem przygotujcie prace przedstawiające drzewa wiosną, dowolną techniką, z użyciem materiałów wtórnych lub naturalnych i weźcie udział w naszym konkursie!

Przedszkole Anglojęzyczne „First Steps” ogłasza konkurs na

,,WIOSENNE DRZEWO W OCZACH DZIECKA”

adresowany do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Zapraszam serdecznie do udziału wszystkie zainteresowane dzieci, opiekunów oraz rodziców.

Organizator konkursu:

Przedszkole Anglojęzyczne „First Steps”

Ul. Bronisława Czecha 5

43-300 Bielsko – Biała

T: (0-33) 81 81 262
E - mail:
przedszkole@anglojezyczne.pl
www.przedszkole.anglojezyczne.pl

Koordynator konkursu:

Małgorzata Babińska

Cele konkursu:

• rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci inspirowanych przyrodą,
  • rozwijanie i kształtowanie zainteresowań ekologicznych i przyrodniczych u dzieci,
  • wzmacnianie poczucia sprawstwa, własnej wartości,
  • stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej, talentu i wyobraźni dziecka,
  • wymiana doświadczeń plastycznych,
  • promowanie twórczości dziecięcej.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat uczęszczających do przedszkoli.

2. Prace konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach:

• dzieci młodsze (3 i 4-letnie),
  • dzieci starsze (5 i 6-letnie).

3. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, której tematem przewodnim jest ukazanie drzewa widzianego oczyma dziecka.

4. Uczestnik konkursu może wykonać jedną pracę. Na konkurs można wysłać maksymalnie po 2 prace z każdej kategorii wiekowej.

5. Technika prac: można łączyć różne techniki i materiały – mile widziane użycie materiałów wtórnych, naturalnych.

6. Format prac: płaska, A3 lub A4.

7. Każda praca na odwrocie powinna być zaopatrzona w metryczkę z wydrukiem komputerowym. Prace uczestników należy dostarczyć wraz z prawidłowo wypełnioną kartą zgłoszenia. Karta stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.

Wzór metryczki:

a. imię i nazwisko autora pracy

b. wiek autora

c. adres placówki

d. telefon i e-mail do placówki

e. imię i nazwisko nauczyciela pod okiem, którego została wykonana praca

f. e-mail nauczyciela

8. Prace konkursowe będą oceniane przez powołaną przez organizatora komisję, która będzie brała pod uwagę samodzielność wykonania, pomysłowość, różnorodność wykorzystanych materiałów oraz zgodność z tematyką konkursu.

9. Dyplomy dla dzieci za udział w konkursie oraz podziękowania dla nauczycieli za opiekę artystyczną zostaną przesłane wyłącznie drogą elektroniczną na wskazany w metryczce adres e-mailowy nauczyciela. Proszę nie przysyłać kopert ze znaczkami.

10. Prace należy kierować pocztą do dnia 21.04.2017r.  na adres:

Przedszkole Anglojęzyczne „First Steps”

ul. Bronisława Czecha 5

43-300 Bielsko – Biała

z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY

11. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu. Przystępując do konkursu uczestnik wyraża zgodę na umieszczenie jego danych na stronie przedszkola oraz przetwarzanie zgodne z zasadami organizacyjnymi wynikającymi z  działalności (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych).

12. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  26.04.2017 r. Lista laureatów dostępna będzie na stronie  www.przedszkole.anglojezyczne.pl.

• I, II, III miejsca w każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzone dyplomem oraz drobnymi upominkami.

13. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy a ich opiekunowie podziękowania, które zostaną przesłane pocztą.

14. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność Organizatora.

15.  Decyzja Jury jest ostateczna i nieodwołalna.

16.  Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie wynikających z powodów organizacyjnych od nich niezależnych.

17.  Nagrody i dyplomy  zostaną wysłane po 27.04. 2017 r.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać u koordynatora konkursu – Małgorzaty Babińskiej,  kierując pytania pod adresem gosiamikolajek@wp.pl

Serdecznie zapraszam!

Załącznik:

1.     Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

………………………………………………………………………………

( imię i nazwisko dziecka)

Oświadczam, że wyrażam zgodę na udział mojego dziecka w konkursie plastycznym pt. „Wiosenne drzewo w oczach dziecka” oraz na przetwarzanie danych osobowych dziecka i publikacji fotografii jego pracy plastycznej, umieszczonej na stronie internetowej Przedszkola Anglojęzycznego „First Steps” w Bielsku – Białej -  www.przedszkole.anglojezyczne.pl.

Podstawa prawna:

1. Ustawa o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 nr 101, poz. 926 ze zm.);

2. Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 nr 90, poz. 631 ze zm.).

..…………………..…………………………………………….…..

(czytelny podpis rodzica lub prawnego opiekuna)

Termin: 2017-04-21
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski