BOŻONARODZENIOWY ANIOŁEK

Konkurs dodał(a) Sabina Kubica

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

ul. Harcerzy Września 1939 nr  5, Katowice 40-659

Ogłasza Ogólnopolski konkurs plastyczny pt.

Aniołek Bożonarodzeniowy

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZEGO Aniołek Bożonarodzeniowy

Postanowienia ogólne:

1. Organizatorem konkursu plastycznego pt. „Aniołek Bożonarodzeniowy” jest Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Akademia Mądrych Sówek” przy Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła” w Katowicach ul. Harcerzy Września 1939 nr  5,
    40-659 Katowice.

2. Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem.

Cele i temat:

1. Tematem konkursu jest „Bożonarodzeniowy anioł”.

2. Celem konkursu jest:
  • Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
  • Pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
  • Prezentacja anioła bożonarodzeniowego jako elementu tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
  • Rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych;
  • Poszukiwanie twórczych i oryginalnych rozwiązań;
  • Rozwijanie i poszerzanie kreatywności wśród dzieci.

Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do dzieci z przedszkola i uczniów szkoły podstawowej. Obejmuje trzy grupy wiekowe:

• I grupa wiekowa – przedszkole, dzieci w wieku 2,5 - 4 lata;
  • II grupa wiekowa – przedszkole, dzieci w wieku 5 - 6 lat;
  • III grupa wiekowa – uczniowie klas I-III;
  • III grupa wiekowa – uczniowie klas IV-VI.

Warunki uczestnictwa:

1. Każda grupa wiekowa z danej placówki ma prawo do zgłoszenia w konkursie trzech prac plastycznych nawiązujących do tematu konkursu, wykonanych indywidualnie i samodzielnie (nie dopuszcza się prac zbiorowych).

2. W konkursie będą oceniane wyłącznie prace plastyczne spełniające następujące kryteria:
  • Wykonane dowolną techniką plastyczną:
    • Malarstwo
    • Rysunek
    • Wyklejanie
    • Rzeźba (modelina lub masa solna)
    • Forma przestrzenna technika dowolna.

• Format prac płaskich: A4.

• Format prac przestrzennych: od 20 cm do 30 cm.

• Praca musi być opisana. Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszeniową będącą załącznikiem nr. 1 do regulaminu (brak karty zgłoszeniowej jest równoznaczny z wyłączeniem pracy z konkursu ze względów formalnych).
  1. Po rozstrzygnięciu konkursu prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w przedszkolu.

2. Prace przechodzą na własność organizatora konkursu.

3. Anioła należy dostarczyć do dnia: 02.12.2016 roku na adres:

Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Akademia Mądrych Sówek”

przy Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła”

ul. Harcerzy Września 1939 nr 5

Z dopiskiem: Aniołek Bożonarodzeniowy

Ocena i nagrody:

1. Anioły bożonarodzeniowe będą oceniane według następujących kryteriów:
  • opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów,
  • wkład  pracy,
  • estetyka pracy,
  • walory plastyczne.
  1. Komisja Konkursowa dnia 09 grudnia 2016 roku oceni Anioły Bożonarodzeniowe w czterech ww. kategoriach wiekowych.

2. W każdej grupie przyznane zostaną  nagrody i dopuszcza się przyznanie wyróżnień.

3. Wyniki konkursu, zawierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac, zostaną ogłoszone na stronie internetowej Akademii Mądrych Sówek w Katowicach http://akademiamadrychsowek.pl  do 16 grudnia 2016 r.

Uwagi końcowe:

1. Dane osobowe uczestników będą wykorzystywane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznego decydowania przy wyborze i nagradzaniu prac.
  3. Informacji dotyczących konkursu udziela p. Agnieszka Pawelec tel.: +48 883 999 803

e-mail: przedszkole@akademiamadrychsowek.pl   lub sekretariat przedszkola : 883 999 710.

Termin: 2016-12-02
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci

Niepubliczne Przedszkole "Akademia Mądrych Sówek"