Regionalny Konkurs MCDN "Kreatywny Nauczyciel"

Konkurs dodał(a) Katarzyna Halik
ponad 9 lat temu, wyświetleń 2032

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Małopolski do udziału w organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Konkursie „Kreatywny Nauczyciel”.

Celem siódmej edycji Konkursu, nad którą honorowy patronat objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty i Pieniński Park Narodowy, jest upowszechnianie przykładów dobrej praktyki pedagogicznej w zakresie rozwijania wśród dzieci i młodzieży umiejętności i postaw mających na celu poszanowanie środowiska przyrodniczego oraz zrozumienie idei zrównoważonego rozwoju, a także promowanie działań nauczycieli w tym zakresie.

Narodowa Strategia Edukacji Ekologicznej „Przez edukację do zrównoważonego rozwoju” podkreśla, że podstawowym zadaniem polskiej edukacji powinno stać się wykorzystywanie możliwości zawartych w podstawie programowej, w celu wyzwolenia i utrwalenia u młodego pokolenia potrzeby życia zgodnego z ideałami zrównoważonego rozwoju.

Edukacja matematyczna i przyrodnicza w kształceniu ogólnym jest jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki światowej państwa w roku szkolnym 2015/2016, określonym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Przedmiotem Konkursu jest przedstawienie działania edukacyjnego, zgodnego z celem i tematyką Konkursu. Należy zgłosić działanie edukacyjne, które zostało zrealizowane w ostatnich latach, jednak nie później niż do końca roku szkolnego 2014/2015.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nadesłanie formularza zgłoszeniowego, sporządzonego według wzoru określonego w Załączniku nr 1 do Regulaminu (zamieszczonym na stronie internetowej www.mcdn.edu.pl). Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do dnia 30 października 2015 r. wyłącznie drogą pocztową na adres:

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Lubelska 23, 30-003 Kraków
z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Kreatywny Nauczyciel”

Harmonogram Konkursu:

• ogłoszenie Konkursu: wrzesień 2015 r.
  • przyjmowanie zgłoszeń: do 30 października 2015 r.
  • złożenie sprawozdania z realizacji działania edukacyjnego: do 11 marca 2016 r.
  • ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: maj 2016 r.
Regulamin Konkursu i załączniki na stronie: www.mcdn.edu.pl

Zapraszamy twórczych nauczycieli do udziału w Konkursie!

Pod patronatem

Termin: 2015-10-30