"Literkowe ABC"

Konkurs dodał(a) Basia Janczyk

Finał konkursu "Literkowe ABC"

Dnia 20.05.2015r. odbyło się zebranie członków niezależnego jury w składzie:
- mgr Paulina Wandas - kierownik działu dziecięcego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce - patronat konkursu,
- mgr Barbara Zapadlińska - redaktor naczelny gazety Panorama Powiatu Wielickiego - patronat,
- mgr Małgorzta Grześkiewicz - dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

Książeczki przybyły z różnych stron Polski, są bardzo piękne, pomysłowe i cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci z naszego przedszkola. Jury wyłoniło 3 miejsca w kategorii indywidualnej, 3 miejsca w kategorii grupowej oraz 6 wyróżnień.

W kategorii indywidualnej:
I miejsce: Agnieszka Kaleta Przedszkole Samorządowe Nr 3 z Wieliczki
II miejsce: Julia Wilkowska Przedszkole Miejskie Nr 7 im. Misia Uszatka z Leszna
III miejsce: Szymon Siedlęczka Europejskie Przedszkole Klub Kubusia Puchatka IV z Kiełczuka

W kategorii grupowej:
I miejsce: Grupa 6-latków z Niepublicznego Przedszkola "Mały Twórca" z Wrocławia
II miejsce: Grupa Tygryski z Przedszkola Samorządowego Nr 5 z Wieliczki
III miejsce: Grupa 4-latków z Przedszkola Sióstr Urszulanek im. św. Urszuli Merici z Sierczy

Wyróżnienia:
Julia Kuś Europejskie Przedszkole "Figlarz" z Bielsko-Białej
Szymon Matuszny z Przedszkola Nr 12 z Mysłowic
Grupa Las z Przedszkola "Kolorowe kredki" z Płocka
Grupa 6-latków z Przedszkola Sióstr Urszulanek im. św. Urszuli z Merici z Sierczy
Grupa Żabki Przedszkole Samorządowe Nr 5 z Wieliczki
Grupa Pszczółki Przedszkole Samorządowe Nr 5 z Wieliczki

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, każdy z uczestników otrzymuje dyplomy i nagrody.
Zapraszamy do udziału w II edycji w przyszłym roku szkolnym.
Wystawę prac pokonkursowych zobaczyć można w Przedszkolu Samorządowym Nr 5
im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce na ulicy W. Pola 23.
Zapraszamy do połowy czerwca.

Termin: 2015-05-08
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski