"W moim regionie zachwyca mnie..."

Konkurs dodał(a) Teresa Komuda

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Centrum Wspierania Zainteresowań i Zdolności
działające przy Przedszkolu Miejskim nr 1 w Ostrołęce
zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt.:

"W moim regionie zachwyca mnie..."

Cele konkursu:
- kształtowanie poczucia własnej tożsamości regionalnej dziecka;
- propagowanie wśród  dzieci  zainteresowania historią, tradycją i kulturą własnego regionu;
- wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych, pobudzanie dziecięcej kreatywności;
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez sztuki plastyczne.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu jest:

Centrum Wspierania Zainteresowań i Zdolności
działające przy Przedszkolu Miejskim nr 1 w Ostrołęce
07-410 Ostrołęka

ul. Pileckiego 11a
e-mail: O-ka.przedszkole1@gazeta.pl

Odpowiedzialni: mgr Teresa Komuda, mgr Agata Patyra, Natalia Bartoszewicz.

2. Patronat honorowy pełni Prezydent Miasta Ostrołęki.

3. Tematyka prac powinna koncentrować się wokół hasła: „W moim regionie zachwyca mnie…”, nawiązując tematycznie do regionu, w którym żyjemy, tradycji i obyczajów.

4. Uczestnikiem konkursu może być każda placówka przedszkolna i oddział przedszkolny przy szkole podstawowej.

5. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku  5 – 6 lat. Prace mogą być wykonane z pomocą dorosłych (rodzic, nauczyciel).

6. Z jednej placówki można nadesłać maksymalnie 5 prac.

7. Technika i format:

- do konkursu zgłaszane są prace indywidualne wykonane dowolną techniką (z wyłączeniem materiałów nietrwałych np. kasz);

- format  A-3, A-4 oprawione w passe-partout.

8. Każda praca powinna posiadać metryczkę:

a) imię, nazwisko,  wiek autora;

b) tytuł pracy;

c) imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego;

d) adres i telefon placówki;

e) e-mail placówki.

Prace zbiorowe nie będą uwzględniane.

9. Prace prosimy przesłać na adres organizatora z dopiskiem „Konkurs”

10. Termin składania prac upływa 27 kwietnia 2015r. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatorów i nie będą zwracane.

11. Rozstrzygnięcie konkursu  nastąpi 18 maja 2015r. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni przez jury powołane przez organizatorów. Laureaci (I, II, III miejsce) oraz dodatkowo dwa wyróżnienia otrzymają upominki oraz dyplomy przesłane pocztą.

Wyniiki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola: www.pm1.com.pl Potwierdzenie uczestnictwa w konkursie dla nauczycieli wysyłamy na życzenie drogą elektroniczną.

12. Zasady oceny prac:

Komisja Konkursowa, oceniając prace dzieci, weźmie pod uwagę następujące kryteria: zgodność  wykonanej pracy z regulaminem, trafność doboru tematu pracy, oryginalność, walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania, pomysłowość.

Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

Uwaga: Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób i opiekunów.

Termin: 2015-04-27
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski