"Przedszkolna bajeczka o zdrowiu"

Konkurs dodał(a) Izabela Brzuszkiewicz

Protokół z posiedzenia Komisji Ogólnopolskiego konkursu  plastyczno-literackiego pt. "Przedszkolna bajeczka o zdrowiu"organizowanego w Przedszkolu nr 422 w Warszawie.

W dniu 15.05.2015 w Przedszklolu 422 w Warszawie miało miejsce podsumowanie konkursu plastczno-literackiego pt. "Przedszkolna bajeczka o zdrowiu". Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie książki wspólnie z nauczycielem dotąd nie opublikowanej i przedstawienie jej rozwiązania w formie plastycznej w dowolnym formacie, dowolną techniką plastyczną. Jury dokonało oceny wszystkich nadesłanych prac biorąc pod uwagę: samodzielność, walory artystyczne i dydaktyczne książki, nowatorski pomysł ujęcia tematu, oryginalność, włożony wysiłek w wykonanie książki oraz ogólny wyraz artystyczny. W związku z małą liczbą prac, które do nas wpłynęły, jury postanowiło przyznać miejsca i wyróżnienia bez podziału na kategorie wiekowe.

Oto wyniki:

I MIEJSCE:

Emilia Maciąg - "O Oli, która owoców jeść nie chciała", Publiczne Przedszkole w Majdanie Królewskim, opiekun: Aleksandra Gołąbek

II MIEJSCE:

Sylwia Mazgaj - "Zarazki", Przedszkole nr 26 Sióstr Serafitek w Krakowie, opiekun: Anna Siudek

III MIEJSCE:

Magdalena Ślimak - "Bajka o chorym Lwie", Przedszkole Niepubliczne im. Bł. Ks. Bronislawa Markiewicza w Poroninie, opiekun: Agata Giełczyńska

WYRÓŻNIENIA:

1. Julia Ochwat i Filip Pawłowski - "O tym, jak Dobromir uratował całe królestwo", Przedszkole Rodzinne "Mądrowscy" w Kołobrzegu, opiekun Anna Janczak-Prugar
  2. Amelia Binda - "O Czarodzieju Zdrowieju", Punkt Przedszkolny w Łabunich, opiekun Beata Gęborys
  3. Zuzanna Hudziak - "Pan Ząbek Gołąbek", Niepubliczne Przedszkole Kubuś i Przyjaciele w Luboniu,
  4. Justyna Wielgórska - "O tym, jak Lenka została Biedronką", Przedszkole Integracyjne nr 314 w Warszawie, opiekun: Aleksandra Piątek
  5. Zuzanna Chojnacka - "Zdrowie w przedszkolnej bajce", Przedszkole Niepubliczne Studio Dziecka Figiel w Teresinie,
  6. Dzieci z grupy 3-6 lat, "Przygoda Dorotki u Dentysty", Szkoła Podstawowa w Trzcianie - oddział przedszkolny

Wszystkim autorom przesłanych książek oraz opiekunom serdecznie dziękujemy
za zainteresowanie i włożony wysiłek.
Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Podziękowania dla nauczycieli, dyplomy i nagrody dla dzieci nagrodzonych i wyróżnionych wyślemy pocztą
do końca czerwca 2015 roku.

Organizatorzy:
Izabela Brzuszkiewicz