Muzyczna Kraina Przedszkolaka - VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki

Konkurs dodał(a) Magdalena Splis
ponad 9 lat temu, wyświetleń 1958

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” w Gnieźnie
serdecznie zaprasza na VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki
pod patronatem Prezydenta Gniezna pt.

„Muzyczna Kraina Przedszkolaka”

Cele konkursu:

· popularyzacja wśród dzieci i nauczycieli utworów muzycznych przeznaczonych dla przedszkolaków;
· stworzenie dzieciom uzdolnionym muzycznie okazji do zaprezentowania swoich talentów;
· promocja nauczycieli wspierających i rozwijających uzdolnienia dzieci;
· integracja przedszkolaków pochodzących z różnych rejonów Polski.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs skierowany jest do dzieci 5,6 letnich i ich opiekunów artystycznych.
2. Do organizatorów konkursu należy dostarczyć nagranie dowolnej piosenki wykonanej przez uczestnika. Komisja po wysłuchaniu nagrań zakwalifikuje do finału konkursu 20 dzieci. Nagranie dziecka wraz ze zgłoszeniem do konkursu można przesłać również pocztą elektroniczną na adres iwona1966@vp.pl lub na adres kierownika artystycznego konkursu adamdeneka@interia.pl
3. Na finał konkursu należy przygotować jedną piosenkę z repertuaru przeznaczonego dla dzieci w wieku przedszkolnym (wydawnictwo dowolne).
4.  Karta zgłoszenia powinna zwierać: nazwa przedszkola, adres, telefon, województwo, imię i nazwisko wykonawcy, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego  (telefon kontaktowy, e-mail), Tytuł piosenki.
5. Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać do 31 stycznia 2015 roku.
6. Uczestnicy  zakwalifikowani  przez  komisję zostaną powiadomieni pisemnie lub telefonicznie o udziale w ścisłym finale konkursu.
7. Liczba uczestników finału jest ograniczona – 20 dzieci przedszkolnych.
8. Finał konkursu odbędzie się 20 marca 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie o godz. 09:30.
9. Na występ finałowy należy zabrać ze sobą podkład muzyczny  nagrany w formacie Audio CD z linią melodyczną lub z akompaniamentem. Użycie playbacku dyskwalifikuje uczestnika!
10. Finalistom z odległych miejsc w Polsce i ich opiekunom organizator zapewnia  nocleg (dla jednego dziecka i jednego opiekuna).
11. Przewidziane są następujące nagrody: Grand Prix, puchary za I, II, III miejsce, trzy wyróżnienia, dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników i ich opiekunów artystycznych.
12. O ubiegłorocznym konkursie można przeczytać na stronie http://www.przedszkole8.gniezno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1344%3A22-marca--iv-ogolnopolski-konkurs-piosenki-muzyczna-kraina-przedszkolaka&catid=2%3Aaktualnoci&Itemid=1

Koordynatorzy konkursu:

Iwona Chmielik, tel. kontaktowy 785083711– nauczycielka Przedszkola nr 8
Loreta  Surman - nauczycielka Przedszkola nr 8
Justyna Rabiej – nauczycielka Przedszkola nr 8
Natalia Siwka - nauczycielka Przedszkola nr 8
Magdalena Splis - nauczycielka Przedszkola nr 8

Kierownik artystyczny – Adam Deneka - nauczyciel muzyki, sztuki i języka angielskiego w Gimnazjum Publicznym w Bierzwniku.  Od wielu lat prowadzi dziecięce zespoły muzyki dawnej: „ARS ANTIQUA” znany w kraju i za granicą oraz „DIVERTIMENTO” młodszą grupę będącą zapleczem artystycznym dla zespołu starszego. Prowadzi profesjonalne konsultacje z zakresu metodyki nauczania gry na flecie podłużnym i zajęcia otwarte dla nauczycieli rozpoczynających pracę. Współpracuje od wielu lat z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wlkp. w dziedzinie upowszechniania kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży.

Przedszkole nr 8 „Mali Polanie”
62-200 Gniezno
ul. Budowlanych 22

Należy pamiętać, że zgodę na zbieranie, przetwarzanie i wykorzystanie danych osobowych dziecka muszą wyrazić  rodzice w celach związanych z organizacją konkursu (tworzenie listy uczestników, ogłoszenie wyników, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Termin: 2015-01-31
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski