Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli

Konkurs dodał(a) Katarzyna Halik
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2027

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Już po raz piąty zapraszamy do udziału
w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli
organizowanym przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl
pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP.

Konkurs rozpoczął się już 20 października.
Nie czekajcie! Do wygrania ponad 160 cennych nagród
dla przedszkoli oraz dla głosujących na prace konkursowe!

W konkursie mogą wziąć udział przedszkola, punkty oraz oddziały przedszkolne z całej Polski. Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz, w oddzielnej kategorii, przez głosujących internautów. Zarówno przedszkola, jak i głosujący internauci mają szansę na wygraną. A nagrody są naprawdę wyjątkowe i jest ich bardzo dużo!

Konkurs w tym roku odbywa się pod hasłem „Zwierzakolubni”. „Po ogromnym zainteresowaniu, z jakim spotkała się zeszłoroczna edycja Konkursu, postanowiliśmy pozostać w duchu upcyklingu, czyli powtórnego wykorzystywania odpadów, a jednocześnie pójść o krok dalej i zwrócić uwagę przedszkolaków na otaczające nas królestwo zwierząt. Co to znaczy być „zwierzakolubnym”? To znaczy troszczyć się o zwierzęta, pamiętając, że wytwarzane przez nas góry szkodliwych śmieci mają wielki wpływ nie tylko na nasz, ale też na ich świat” – mówi Dariusz Gryzło, główny organizator Konkursu.

Zadaniem przedszkoli biorących udział w konkursie jest przygotowanie jednej pracy związanej tematycznie z hasłem tegorocznej edycji konkursu. Praca powinna być w przeważającej mierze wykonana z użytecznych odpadów, takich jak zużyty papier, plastikowe naczynia i opakowania jednorazowe, zapomniane tkaniny lub wszystko inne, co przyjdzie Wam na myśl. Forma i rozmiar pracy są dowolne, a wszelkie jej ramy wyznaczać powinna tylko wyobraźnia małych twórców!

Zwycięzców będzie w tym roku naprawdę wielu: „Co roku dokładamy wielu starań, by zwycięzców w naszym Konkursie było jak najwięcej. Dzięki naszym wspaniałym partnerom Konkursu pula nagród jest naprawdę imponująca. Główni zwycięzcy otrzymają wyposażenie sal i placów zabaw o wartości 4 500 zł. Przygotowaliśmy również bardzo atrakcyjne nagrody dla niemal 160 przedszkoli! Będą to, między innymi, zestawy mebli, tablety, zabawki edukacyjne oraz bogate zestawy książek i filmów. Tworząc na co dzień Bulibę pamiętamy o tym, że najskuteczniejszą formą edukacji dzieci jest zabawa. Mamy nadzieję, że oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych, jakie niesie ze sobą konkurs, przysporzy on dzieciom sporo frajdy, a nagrody, które przyznamy przedszkolom będą dodatkowym wynagrodzeniem za wysiłek włożony w wykonanie prac.” – podsumowuje Dariusz Gryzło.

Zasady wzięcia udziału w Konkursie są bardzo proste:
1.    Przygotujcie pracę konkursową w przedszkolu.
2.    Zróbcie jej zdjęcie i opiszcie ideę, jaką kierowaliście się przy tworzeniu Waszej pracy.
3.    Zamieśćcie zdjęcie pracy na stronie konkursowej: www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014
4.    Zachęćcie do głosowania przyjaciół Waszego przedszkola i... wygrywajcie nagrody!

Szczegółowy harmonogram konkursu:
20.10.2014 r. – rozpoczęcie Konkursu oraz początek przyjmowania prac konkursowych
21.11.2014 r. – zakończenie przyjmowania prac konkursowych
27.11.2014 r. – opublikowanie zgłoszonych prac na stronach konkursowych Buliba.pl oraz rozpoczęcie głosowania internautów na zgłoszone prace
1.12.2014 r. – zakończenie głosowania internautów na zgłoszone prace
3.12.2014 r. – rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników

Zasady Konkursu, regulamin oraz pełną listę nagród znaleźć można na stronie internetowej www.buliba.pl w zakładce „Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli”.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Pod patronatem

Termin: 2014-12-03