"Bajka rodzinna"

Konkurs dodał(a) Anna Dranka-Szot

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM
Konkurs realizowany w ramach kampanii KRAKÓW STAWIA NA RODZINĘ

Organizator:

Centrum Młodzieży im.dr.H.Jordana

Pracownia Aktywności Twórczej

Partnerzy konkursu:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Portal informacyjno-rozrywkowy www.czasdzieci.pl

Terminarz konkursu:

- Przyjmowanie prac – do 19 listopada 2014

- Rozstrzygniecie konkursu - 27 listopad 2014

Cele konkursu:

• rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności
  • rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci
  • popularyzacja wspólnego czytania książek
  • poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów oraz technik
  • rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych

Warunki uczestnictwa:
1. Prace konkursowe stanowić będą przygotowane przez dzieci wraz z rodzicami BAJKI RODZINNE. Rodzina wspólnie wymyśla bajkę, której bohaterem jest dziecko. Potem całą historię spisują, a dziecko ją ilustruje oraz wykonuje stronę tytułową.
2. Adresatami  konkursu są dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym z Krakowa i powiatu krakowskiego.
3. Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach: przedszkolaki, dzieci z klas 0-3 Szkoły Podstawowej .

Chętne zespoły rodzinne zapraszamy na specjalne warsztaty przygotowujące do konkursu, które odbędą się 15 listopada (sobota) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej - Oddział dla Dzieci „Rajskie Jabłuszko” (ul. Rajska 1). Na początku, podczas krótkiej lekcji bibliotecznej, uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje książka, a potem wspólnie wezmą udział w warsztatach plastycznych.
Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia chętnych do 10.11 na adres e-mail: adranka@cmjordan.krakow.pl
4. Prace konkursowe:
- format oraz technika dowolna;
- ocena prac uwzględniać będzie: pomysłowość, wykorzystanie różnorodnych form i materiałów, treść bajki, widoczną w znacznym stopniu pracę i zaangażowanie dziecka;
- prace powinny być opisane zgodnie z podanym wzorem: imię i nazwisko uczestnika, wiek, przedszkole/szkoła, adres,opiekun, telefon kontaktowy, e-mail
5. Nagrody:
- zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody rzeczowe;
- dyplomy otrzymują laureaci oraz ich opiekunowie;
- o ilości nagród decydują organizatorzy i jurorzy;
- nagrody nie odebrane w terminie do dwóch tygodni po finale przechodzą do puli nagród innych konkursów.
6. O wynikach poszczególnych kategorii zadecyduje jury powołane przez organizatora konkursu.
7. Ogłoszenie wyników będzie połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane przygotowane bajki. Termin finału konkursu zostanie potwierdzony opiekunom laureatów w terminie późniejszym (na podany wcześniej kontakt e-mailowy lub telefoniczny). Wystawa prac dzieci będzie miała miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, w Oddziale dla Dzieci "Rajskie Jabłuszko" ul. Rajska 1
8. Zgłoszenia:
Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
ul. Krupnicza 38
31 – 123 Kraków

z dopiskiem: BAJKA RODZINNA

Dodatkowe informacje można uzyskać: adres jw. tel. 430 00 15 w.215, 661 877 633

Anna Dranka-Szot - koordynator konkursu, e-mail:adranka@cmjordan.krakow.pl

UWAGA!

· Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez Uczestników i ich Opiekunów na przetwarzanie ich danych osobowych przez Organizatora, wykorzystanie pracy plastycznej i nazwiska Uczestników dla potrzeb konkursu.

· Prace nadesłane na konkurs, jak też prawa autorskie z nimi związane, pozostaną własnością organizatora.

· Prace konkursowe mogą być zwrócone po zakończeniu ekspozycji.

Termin: 2014-11-19
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny