"Klasyka dla smyka"

Konkurs dodał(a) Brygida Płomińska

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Prywatne Przedszkole Magdalena Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim
zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.

"Klasyka dla smyka"

Cele konkursu:
- propagowanie idei głośnego czytania dzieciom w przedszkolach;
- rozwijanie u dzieci zainteresowania literaturą klasyczną;
- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci;
- wspieranie twórczości dziecięcej.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci przedszkolnych w wieku 3 do 6 lat.
2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej ilustrującej bajki dla dzieci z kanonu literatury klasycznej (baśnie braci Grimm, H. CH. Andersen)
3. Forma pracy: płaska, technika dowolna. Format pracy: A3.
4. Oceniane będą tylko prace wykonane samodzielnie przez dzieci.
5. Do prac należy dołączyć czytelną metryczkę (najlepiej napisaną na komputerze), która powinna zawierać: tytuł i autora bajki, imię i nazwisko dziecka, wiek, adres przedszkola, telefon, e-mail, imię i nazwisko opiekuna.
6. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na prezentację prac i danych autora oraz zdjęć dla potrzeb konkursu (w tym na stronie internetowej).  Prace należy składać lub przesyłać do 25 kwietnia 2014 r. na adres organizatora konkursu:

Prywatne Przedszkole Magdalena Jakubiak
ul. Dmowskiego  38 d

(tel. 664 455 635, e-mail: przedszkole.jakubiak@wp.pl)

7. Organizator powoła Jury, które sprawdzi zgodność prac z regulaminem i tematem konkursu, oceni wstępnie technikę i jakość wykonania oraz wyłoni autorów najlepszych prac.
8. Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody w kategorii:
a. grupy młodsze 3-4 latki
b. grupy starsze 5-6 latki
9. Ogłoszenie wyników nastąpi do 9 maja 2014 r.
Laureaci konkursu zostaną powiadomieni mailowo (mail podany w metryczce). Wyniki konkursu będą także opublikowane na stronie internetowej przedszkola: http://www.jakubiakprzedszkole.pl/ w zakładce Aktualności. Dla każdego przedszkola biorącego udział w konkursie przewidziano dyplomy, które przesłane zostaną pocztą elektroniczną. Jeśli przedszkole pragnie otrzymać dyplom drogą pocztową prosimy o pisemne zgłoszenie i dołączenie do wysłanej pracy koperty zwrotnej ze znaczkiem pocztowym. Wybrane prace można będzie oglądać na pokonkursowej wystawie zorganizowanej na terenie przedszkola. Nadesłane prace stają się własnością Organizatora i nie będą zwracane autorom.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !!!

Koordynator konkursu: Brygida Płomińska

Termin: 2014-04-25