XI Spartakiada zdrowia

Konkurs dodał(a) Agnieszka Wojtasik-Bojarska

XI Spartakiada Zdrowia Miejskie Przedszkole nr 57 im. Krasnala Hałabały przedstawia relacje z „XI Spartakiady Zdrowia”

Dnia 11 kwietnia 2013 roku w Miejskim Przedszkolu nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach zorganizowano dla pięcio- i sześciolatków regionalny konkurs zdrowotny pod hasłem „XI Spartakiada Zdrowia”. Do konkursu przystąpiły dzieci z 10 przedszkoli.
Po przywitaniu gości przez dyrektor Melanię Sobota, panie Agnieszka Wojtasik-Bojarska, Joanna Jurczyńska i Renata Mazur-Turoń zaprosiły wszystkich na przedstawienie pt.: „Zdrowe bicie serca” w wykonaniu gr. 3-latków. Olimpiada składała się z dwóch części: umysłowej i sprawnościowej. Część umysłowa obejmowała rozwiązywanie zagadek, odpowiedanie na pytania z tematyki zdrowotnej, układanie puzzli, ja również prawidłowe wskazanie numerów alarmowych, natomiast część sprawnościowa była sprawdzianem umiejętności ruchowych zarówno uczestników, jak i ich opiekunów- nauczycieli; Poziom dzieci był bardzo wyrównany i trudno było wyłonić jednego zwycięzcę.
Jury w składzie: Aleksandra Januszek- wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach, Jacenty Jędrusik- aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie, Jolanta Czekaj- psycholog, przyznało:

I miejsce:

Miejskie Przedszkole nr 25 z Katowic, nauczyciel Ewelina Czech

II miejsce:
Miejskie Przedszkole nr 94 z Katowic,
nauczyciel Anna Parczyk

III miejsce:
Miejskie Przedszkole nr 34 z Katowic, nauczyciel Agnieszka Janiszewska

Wyróżnienia:

Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” z Katowic, nauczyciel Lucyna Sambor
Miejskie Przedszkole nr 24 z Katowic, nauczyciel Katarzyna Remblewska
Miejskie Przedszkole nr 60 z Katowic, nauczyciel Joanna Łokcik
Miejskie Przedszkole nr 73 im. Misia Uszatka z Katowic, nauczyciel Elżbieta Gruszka
Miejskie Przedszkole nr 84 z Katowic, nauczyciel Sylwia Dytkowicz
Społeczne Przedszkole Artystyczne Fundacji im. K. Rudkowskiejz Katowic, nauczyciel Danuta Stachowiak
Niepubliczne Przedszkole „Pałacyk” z Katowic, nauczyciel Małgorzata Mikołajczyk, Magdalena Wojdak-Plewka

Zostały również wręczone podziękowania dla: członków jury oraz nauczycielek, które wspaniale przygotowały przedszkolaków do olimpiady.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w spartakiadzie
, no i zapraszamy za rok.

Agnieszka Wojtasik-Bojarska
Joanna Jurczyńska