Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Polskie pisanki"

Konkurs dodał(a) Alina Gierun

OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  PLASTYCZNY  "POLSKIE  PISANKI"

Dnia 6 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Chełmie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiekniejszą pisankę w formie przestrzennej i płaskiej. Napłynęlo ponad 230 przepięknych prac  z około 65 placówek oświatowych. Komisja podjęła się bardzo trudnego zadania: wyłonić trzech zwycięzców z kazdej kategorii. W ocenianiu tych cudeniek kierowlismy się:

- zgodność z tematem i regulaminem,

- estetyka pracy,

- ogólne wrażenie artystyczne,

- interesujace techniki i formy zdobnicze.

Po wyłonieniu najlepszych pisanek wg wyżej przedstawionych kryteriów, jury musiało wyróżnić tylko kilka nagród. Tu składamy ukłon do wszystkich zaangażowanych nauczycielek z całej Polski za nadesłanie tak ciekawych, pięknych prac. Niestety ograniczone możliwości nie pozwolily na nagrodzenie wszystkich dzieł, które na to zasługują. Po burzliwej dyskusji wyłoniono zwycięzców.

KATEGORIA 6 LATKI - PRACE PRZESTRZENNE

I MIEJSCE - KAMILA KUCHARZAK - Przedszkole Samorządowe nr 5 - KĘPNO - na-ciel Marzena Nowak

II MIEJSCE - MAŁGORZTA GOLIK - Przedszkole Samorządowe Nr11 BIAŁA PODLASKA - na-ciel  Elżbieta Sarul

III MIEJSCE - DOMINIKA DROZDOWSKA - Publiczne Przedszkole "Małe Talenty" - LUBOŃ -na-ciel Emilia Wojtasiak

KATEGORIA 5-LATKI -  PRACE PRZESTRZENNE

I MIEJSCE - GABRYSIA  KURKOWSKA -  Przedszole Miejskie Nr 3 - DĘBLIN - na0ciel Magdalena Wojtal

II MIEJSCE - WIKTORIA ROWICKA - Gminne Przedszkole - STOCZEK - na-ciel Elżbieta Szymanik

III MIEJSCE - WERONIKA STRZĘGA - Przedszkole - ŻOŁNIA - na-ciel  Grażyna Cynar

KATEGORIA NAUCZYCIELE - PRACE PŁASKIE

I MIEJSCE - DANUTA KASPEREK - Przedszkole Nr31 BIELSKO-BIAŁA

II MIEJSCE - TERESA GRAJEK - Przedszkole Samorządowe - WIELKA WIEŚ

KATEGORIA PRACE PRZESTRZENNE

I MIEJSCE  - ANNA AKSAMIT -  Samorządowe Przedszkole - NIEDŹWIEDŹ -  na-ciel Maria Jarosik

II MIEJSCE - MARTA BARTOSZCZE - Przedszkole - NIEDRZWICA KOŚCIELNA - na-ciel Elżbieta Nagajek

III MIEJSCE - KATARZYNA STARMACH - Samorządowe Przedszkole - NIEDŹWIEDŹ - n-ciel Krystyna Tomala

KATEGORIA NAUCZYCIELE - PRACE PRZESTRZENNE

I MIEJSCE - MAŁGORZATA SCZĘSNA - Przedszkole miejskie Nr 1 - JÓZEWÓW

II MIEJSCE - ALICJA ZAWŁOCKA - Przedszkole Nr 48 - GDYNIA

Nagroda specjalna sponsora: KRYSTIAN SZCZYGIEŁ LAT 5  - Przedszkole Publiczne Przybradz 101 FRYDRYCHOWICE - n-ciel Iwona Rokowska

Ze względu na wyjatkowe prace komisja postanowiła wyróznić:

1. Justyna Guła lat 6 , Samorządowe Przedszkole Nr 10 , KRAKÓW,

2. Praca zbiorowa dzieci chorych, oddział przedszkolny przy pediatrii, LUBLINIEC, opiekun: Martyna szwacińska, Gabriela Podsiadła

3. Karolina Tomczuklat 6, Przedszkole Samorządowe  Nr 11, BIAŁA POLASKA, Elżbieta Sarul.

4. Małgorzata Hybel lat 6, Szkoła Podstawowa Nr 2, SIEKIERCZYN - LIMANOWA, Jolanta Janas.

5. Agata Maksymiuk lat 6 , Przedszkole samorządowe Nr 11, BIAŁA PODLASKA, Elżbieta Sarul

6. Jagoda Nurek lat 6 , Samorządowe Przedszkole Nr 10, KRAKÓW,

7. Karolina Charęża , przedszkole Nr 12, CHEŁM, Jolanta Skolska - Skrok

8. Wiktoria tatus lat 6, Przedszkole samorządowe Nr 11, BIAŁA PODLASKA, Elżbieta Sarul.

9. Zuzanna Mieleszko lat 6, Przedszkole niepubliczne "Słoneczny Domek", WARSZAWA, Anna Bartoń.

10. Wiktor Knyczka lat 5, Przedszkole nr 3 , DĘBLIN,  Magdalena Walas-Bryl.

11. Zuzanna Poznańska lat 5 , Akademia wesołego Przedszkolaka, KATOWICE, Wiola Liebich.

12. Hanna Dyngosz lat 5, Przedszkole publiczne Nr 26, TARNÓW, Dorota Olszówka.

13. Hanna owczarek lat 5 , Akademia Wesołego Przedszkolaka, KATOWICE, Kasia Knopik.

14. Wiktoria Pawłowicz, Przedszkole Miejskie nr 12, CHEŁM, Jadwiga Smyk.

15. Marceli Zagdan, Przedszkole Nr 15, DĄBROWA GÓRNICZA, Elżbieta Filipek.

Wszystkim małym artystom gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą. Proszę uzbroić się w cierpliwość, gdyż chcemy wszystkim uczestnikom wysłać dyplomy i podziękowania.

Termin: 2012-03-30
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski