Polecamy Zadbaj o jakość powietrza

Zadbaj o jakość powietrza

6 dni temu Polecamy

Jakość powietrza, którym oddychamy jest kluczowym czynnikiem wpływającym na nasze życie. Warto pamiętać o tym, że powietrze w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób przez większą część dnia może zawierać zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na stan zdrowia.

Szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczeń powietrza, takich jak alergeny, pyłki, bakterie czy wirusy, są oczywiście dzieci, ze względu na niedojrzały układ oddechowy i immunologiczny. Zadbanie o czystość powietrza w przedszkolach i żłobkach jest więc nie tylko kwestią komfortu, ale przede wszystkim zdrowia najmłodszych.

Idealnym rozwiązaniem do zapewnienia wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniach są oczyszczacze powietrza Dyson. Wyposażone w zaawansowane filtry HEPA H13 wychwytują nawet najdrobniejsze cząsteczki, które mogą być szkodliwe dla zdrowia dzieci równomiernie oczyszczając pomieszczenia o powierzchni nawet do 100 m². Filtry HEPA eliminują do 99,95% cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra, w tym kurz, pyłki, a także szkodliwe substancje chemiczne i zapachy. Zastosowany filtr HEPA H13 jest niezwykle wydajny – jego żywotność to aż 21 900 godzin. Urządzenia posiadają też wyjątkowy filtr katalityczny, który w trybie ciągłym usuwa formaldehyd.

Technologia oczyszczaczy Dyson idzie o jeszcze jeden krok dalej. Urządzenia te są wyposażone w inteligentne czujniki, które stale monitorują jakość powietrza i automatycznie dostosowują swoje działanie do aktualnych warunków*. Oznacza to, że pracują one najbardziej efektywnie wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne, co jest szczególnie ważne w okresach zwiększonej aktywności dzieci, jak zabawy grupowe czy posiłki.

Inżynierowie Dyson zadbali o każdy aspekt komfortowego użytkowania oczyszczaczy i stworzyli najcichszy i najmocniejszy oczyszczacz powietrza Dyson Purifier HEPA Big+Quiet Formaldehyde BP06** (teraz do nabycia w wyjątkowej cenie: 2 417 zł netto). Dodatkowo, model BP06 wyposażony jest w czujnik CO2, który wykrywa i na wyświetlaczu LCD raportuje poziom dwutlenku węgla, sygnalizując gdy przekroczą one zalecane poziomy i wskazując na ekranie, kiedy należy przewietrzyć pomieszczenie. Funkcja ta jest niezwykle przydatna w edukacji i szkolnictwie, gdyż podwyższony poziom CO2 może wpływać na funkcje poznawcze i spadek koncentracji.

W oczyszczaczu  zastosowano 3 fazy oczyszczania, które zasysają zanieczyszczenia ze wszystkich kierunków, a całe urządzenie jest w pełni uszczelnione zgodnie ze standardem HEPA13 – więc to, co dostaje się do środka, w nim pozostaje.

Zobacz więcej

Warto również zwrócić uwagę na funkcję nawilżania powietrza, którą oferuje model Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04. W okresie zimowym, gdy powietrze jest szczególnie suche z powodu ogrzewania, nawilżanie pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgotności, co zapobiega wysuszeniu śluzówek dróg oddechowych, a tym samym zmniejsza ryzyko infekcji.

Czyste powietrze to zdrowe powietrze, które przynosi realne korzyści dla wszystkich użytkowników, dbanie o jakość powietrza w przedszkolach jest więc nie tylko kwestią higieny, ale także profilaktyki zdrowotnej. Oczyszczacze powietrza Dyson pomagają w tworzeniu zdrowego środowiska dla dzieci, co jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie przebywają one przez wiele godzin dziennie.

*Tryb Auto dostępny jest w modelach BP03 i PH04

[artykuł sponsorowany]