Polecamy Zachód słońca w Afryce – praca plastyczna dla przedszkolaków

Zachód słońca w Afryce – praca plastyczna dla przedszkolaków

8 miesięcy temu Praca plastyczna

Szukasz pomysłów na prace plastyczne dla przedszkolaków? Skorzystaj z naszej propozycji pięknego zachodu słońca w Afryce. Niech przedszkolaki puszczą wodze fantazji i wyobrażą sobie wakacje w Afryce, tworząc efektowny obrazek przy użyciu pasteli olejnych.

Jakich artykułów plastycznych będziesz potrzebować:

Kup pakiet potrzebny do tej pracy

Etap 1
Naszkicuj zarys obrazka na białej kartce. Na czarnej kartce narysuj i wytnij kształty afrykańskich zwierząt – może to być słoń, żyrafa lub inne. Do wycięcia korony drzewa użyj nożyczek dekoracyjnych.

Etap 2
Zakryj kółkiem wyciętym z papieru kształt zachodzącego słońca.

Nakładaj kolejno warstwy pasteli w ciepłych kolorach – czerwony, pomarańczowy, żółty itd. Omiń drzewo.

Narysuj ziemię i drzewo czarną pastelą. Całość delikatnie rozetrzyj. Naklej koronę drzewa.

Etap 3
Naklej zwierzęta na kartkę.

Możesz również stworzyć teatrzyk cieni, a obrazek potraktować jako tło.

Pracę przygotowała Magdalena Suska (Zabawy Liliany).

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl

Artykuły plastyczne i papiernicze zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola. Zobacz również wyprawki plastyczne dla grupy przedszkolnej: dowiedz się więcej