Polecamy Zaburzenia widzenia a dysleksja

Zaburzenia widzenia a dysleksja

7 miesięcy temu Pod patronatem

Nie ulega wątpliwości, że widzenie jest kluczowym zmysłem w procesie nauki, a później pracy.

Wzrok musi funkcjonować nienagannie, począwszy od ostrego widzenia, dobrego ustawienia i ruchów oczu, akomodacji, widzenia obuocznego, aż do przetwarzania wzrokowego, czyli analizy
wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej. Gdy każdy z tych elementów rozłożymy na czynniki pierwsze, okaże się, że mamy jeszcze więcej elementów wzrokowej układanki. Które z nich są skorelowane z dysleksją?

Ćwiczę oko

Kup książkę