Polecamy TIMIO - Interaktywna edukacyjna zabawka, która wspiera rozwój dziecka

TIMIO - Interaktywna edukacyjna zabawka, która wspiera rozwój dziecka

2 tygodnie temu Pod patronatem

TIMIO - Interaktywna edukacyjna zabawka, która wspiera rozwój dziecka

Dlaczego warto poznać TIMIO?

TIMIO to wyjątkowa, interaktywna zabawka audio, która zdobyła serca dzieci i rodziców na całym świecie. Łatwy w przenoszeniu odtwarzacz i magnetyczne dyski z zawartością audio to idealna propozycja dla najmłodszych na wiele godzin angażującej zabawy oraz nauki.

Jest to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które łączy zabawę z nauką, oferując dzieciom w wieku od 2 do 6 lat możliwość rozwijania kluczowych umiejętności poznawczych, językowych i społecznych.

Jak TIMIO wspiera rozwój dziecka?

Rozwój mowy i słownictwa

TIMIO pomaga dzieciom w rozwijaniu umiejętności językowych poprzez odtwarzanie nagrań w aż 8 językach. Wybierajcie spośród polskiego, angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, portugalskiego i holenderskiego. Dzieci mogą uczyć się nowych słów, słuchać bajek oraz rymowanek, co wspomaga rozwój mowy i słownictwa. Dyski z kołysankami i muzyką klasyczną doskonale wpływają na ukojenie malucha i relaks po dniu pełnym wrażeń. Dzięki trybowi quizu dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w nauce, odpowiadając na pytania i lepiej przyswajać nabytą w trakcie zabawy wiedzę.

Rozwój pamięci i koncentracji

Zabawka stymuluje rozwój pamięci i koncentracji poprzez interaktywne gry i quizy. Dzieci uczą się rozpoznawać dźwięki, nazwy przedmiotów, kolory, liczby, kształty oraz części ciała, co wspomaga ich zdolności poznawcze. Regularne korzystanie z TIMIO pomaga w kształtowaniu umiejętności skupienia uwagi na zadaniach, co jest kluczowe w edukacji wczesnoszkolnej.

Rozwojowa zabawa

TIMIO oferuje szeroką gamę treści audio, które są nie tylko edukacyjne, ale także bardzo angażujące i zabawne. Dzieci mogą słuchać rymowanek, bajek, dźwięków zwierząt i instrumentów muzycznych, co pobudza ich wyobraźnię i kreatywność. Zabawa bez ekranu jest szczególnie cenna, ponieważ pozwala dzieciom na aktywną interakcję z otoczeniem, zamiast pasywnego oglądania.

Wykorzystanie TIMIO w placówkach edukacyjnych

Nauka języków obcych

TIMIO to idealne narzędzie do nauki języków obcych. Dzieci mogą osłuchiwać się z różnymi językami, co jest szczególnie cenne w przedszkolach, gdzie kładzie się nacisk na edukację językową od najmłodszych lat. Odtwarzanie nagrań w różnych językach pomaga w budowaniu podstaw wielojęzyczności.

Wsparcie dla nauczycieli

Nauczyciele mogą wykorzystać TIMIO jako wsparcie w codziennych zajęciach edukacyjnych. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, co pozwala na szybkie i efektywne wprowadzenie go do programu nauczania. Różnorodność dostępnych dysków tematycznych umożliwia prowadzenie zajęć z zakresu matematyki, muzyki, biologii i wielu, wielu innych.

Rozwijanie umiejętności społecznych dzieci

TIMIO może być również wykorzystywane do zajęć grupowych, gdzie dzieci uczą się współpracy i komunikacji. Interaktywne gry i quizy zachęcają dzieci do wspólnego rozwiązywania zadań, co wspomaga rozwój umiejętności społecznych i pracy w zespole. Timio doskonale sprawdza się również do wspólnego poznawania interesujących bajek i czarujących opowiadań, wspomagając relaks i wyciszenie.

Produkty TIMIO w sklepie Bliżej Przedszkola

Produkty marki TIMIO, w tym zestaw startowy oraz dodatkowe dyski i akcesoria, są dostępne w sklepie Bliżej Przedszkola – tutaj