Polecamy Śnieżynki ze szpatułek laryngologicznych

Śnieżynki ze szpatułek laryngologicznych

6 miesięcy temu Polecamy

Przygotuj z nami piękne ozdoby świąteczne, które z powodzeniem mogą być przeznaczone na kiermasze w przedszkolach. Jedną z propozycji są śnieżynki ze szpatułek laryngologicznych – zobacz, jak je zrobić z dziećmi!

Jakich artykułów będziesz potrzebować:

Kup pakiet potrzebny do tej pracy

Krok 1

Pomaluj szpatułki z obu stron na biało i niebiesko.

Krok 2

Po wyschnięciu farby sklej szpatułki klejem na gorąco lub białym klejem introligatorskim: po cztery szpatułki, tak aby utworzyły kształt śnieżynki.

Krok 3

Ostatnim etapem pracy jest ozdabianie. Przyklej do śnieżynki białe piórka, samoprzylepne diamenciki, dekoruj szpatułki klejem brokatowym, rysuj wzory pisakiem metalicznym – pełna dowolność wzorów! Na koniec możesz posypać śnieżynkę srebrnym brokatem, delikatnie smarując wcześniej klejem. Otrzep śnieżynkę z niepotrzebnego brokatu i praca gotowa! Jeśli do jednego z ramion dokleisz pętelkę ze sznureczka, powstanie ozdoba na choinkę „zrób to sam”.

Takie prace plastyczne świetnie rozwijają motorykę małą (malowanie, chwyt pęsetkowy przy przyklejaniu naklejek, wyciskanie kleju) oraz wyobraźnię!

Pracę przygotowała Magdalena Suska (Zabawy Liliany).

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl

Świąteczne artykuły plastyczne i papiernicze zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola zobacz

Zobacz również świąteczno-zimowe inspiracje na zajęcia w przedszkolu – zestawienie bliżejprzedszkolnych materiałów i publikacji