(0)
Kupując ten produkt możesz zebrać 179 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Drążki edukacyjne wchodzą do grupy zabawek wspomagających rozwój talentów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Drążki edukacyjne rozwijają zdolności twórcze oraz spostrzegawczość, jak też koncentrację i umiejętność obserwowania, analizowania i wyciągania wniosków, a także tworzenia logicznych struktur i kombinacji. Podstawową zasadą wszystkich rodzajów zabaw twórczych jest stopniowanie poziomu trudności, tzn. przechodzenie od rzeczy łatwych do trudnych oraz samodzielność odpowiadająca umiejętnościom.

Drążki edukacyjne służą jako pomoc edukacyjna, a także jako materiał do zajęć terapeutycznych. Przydadzą się w przedszkolach, gabinetach terapeutycznych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Sprawdzą się również w edukacji domowej.

Zestaw zawiera:
- 6 drewnianych drążków,
- 40 drewnianych klocków w 5 kolorach (żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym i niebieskim),
- drewnianą podstawę służącą do ustawiania drążków,
- komplet plansz z 40 wzorami w skali 1:1,
- drewniane pudełko pełniące funkcję opakowania.

Plansze z wzorami oparte są na przemyślanej kombinacji klocków, uwzględniającej zasadę stopniowania trudności. Wzory są podzielone na cztery grupy w zależności od rodzaju klocków i poziomu trudności. Zbiór plansz wzbogacony jest także o plansze czarno-białe, które dają nowe możliwości zabawy i terapii. Dziecko może na przykład najpierw je pokolorować, a potem ułożyć klocki właśnie zgodnie z tym samodzielnie zaprojektowanym wzorem. Można też bawić się odwrotnie: ułożyć klocki, a następnie poprosić dziecko, aby na planszy powtórzyło ten sam układ kolorystyczny.

Drążki edukacyjne jako zabawka niezwykle uniwersalna oraz bardzo starannie wykonana otrzymały nagrodę główną Komitetu Ochrony Praw Dziecka w XIII edycji konkursu Świat przyjazny dziecku w kategorii zabawek dla dzieci w wieku 3-7 lat. To najlepsza rekomendacja dla tych klocków, a dla nas powód do dumy i zadowolenia.

Indeks
W2699