(0)
Kupując ten produkt możesz zebrać 124 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Klocki BIO to zestaw 8 drewnianych prostopadłościanów o wymiarach 80 x 40 x 20 mm. Służą one do budowania i zestawiania, jak również odwzorowywania układów z załączonych ćwiczeń.

Dzięki stopniowaniu trudności kolejnych wzorów klocki BIO fascynują i przykuwają uwagę wszystkich bez względu na wiek. Przedszkolaki bawią się nimi stawiając proste budowle. Dzieci starsze i młodzież tworzą bardziej skomplikowane układy, stawiając czoła trudniejszym wyzwaniom. Nawet dla dorosłych niektóre układy stanowią nie lada wyzwanie!

W zestawie z klockami znajduje się także książeczka z wzorami, która zawiera ćwiczenia podzielone na cztery grupy według kolejnych stopni trudności:
A – łatwe układy 2 klocków, na dobry początek!,
B – zabawy geometryczne (do ułożenia z 3 i więcej klocków),
C – rzuty płaskie boków pojedynczego klocka oglądane z różnych stron,
D – konstrukcje złożone, oglądane z różnych stron.

Klocki BIO to wartościowy materiał edukacyjny, który wspomaga:
- rozwój umiejętności odwzorowywania prostych układów i figur,
- posługiwanie się klockami jako cegłami budowlanymi,
- samodzielne i kreatywne konstruowanie mini budowli architektonicznych,
- rozwój wyobraźni przestrzennej.

Zabawy twórcze NIKI, zawarte w książeczce towarzyszącej klockom BIO, to rozwijanie ukrytych w dziecku zdolności spostrzegania zmysłowego, rzeczowego działania, a przy tym wzbogacania swego doświadczenia, rozwijanie własnych sposobów myślenia. Czemu mają służyć? Chodzi tu o:
- wspieranie rozwoju umysłowego,
- odnajdywanie w sobie i uświadamianie ukrytych uzdolnień,
- odkrywanie własnych dróg i rozwiązań,
- osiąganie zadowolenia z samodzielnej pracy,
- rozwijanie fantazji i kreatywności,
- generowanie twórczych pomysłów.

Dlaczego właśnie zabawy twórcze? W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego. Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie. Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka. Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia: Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał

Indeks
W2698