• -14,00 zł

(0)
35,00 zł Zniżka 14,00 zł

Najniższa cena produktu 35,00 zł z dnia 18.07.2024

Kupując ten produkt możesz zebrać 35 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Gry i zabawy znane i lubiane. Środowisko to część serii pomocy metodycznych obejmującej cztery praktyczne przewodniki adresowane do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej, pedagogów i rodziców. Przewodniki pokazują, w jaki sposób można wzbogacić popularne gry o treści edukacyjne, jak również jak wykorzystać potencjał i radość zabawy do utrwalania wiedzy oraz rozwijania umiejętności dzieci.

Powszechnie znane gry, takie jak domino, memo, lotto, puzzle, bingo, kostki, karty i gry planszowe, w bardzo prosty sposób dają się przystosować do ćwiczeń i zabaw edukacyjnych z wielu zakresów edukacyjnych. Niniejsze przewodniki podpowiadają, jak to zrobić. A wiedza, którą dzieci przyswajają bądź utrwalają w takcie takich zabaw, z pewnością zostanie z nimi na dłużej.

W tym tomie pokazano gry i zabawy ogólnorozwojowe, jak również kształcące umiejętności logiczne, głównie na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.

Każdy z przewodników zachęca do wspólnego z dziećmi projektowania, jak też wykonywania niektórych elementów, a nawet całych gier. Już ten etap wspólnej pracy mocno angażuje dzieci oraz wzmacnia ich kreatywność i twórcze myślenie. Rozwija ich umiejętność działania w zespole, w tym proponowania różnych rozwiązań, wzajemnego słuchania, jak też rozwiązywania konfliktów. Ważne jest przy tym, aby dobrze zaplanować pracę i przydzielić dzieciom zadania odpowiednie do ich możliwości.

Przewodniki z serii Gry i zabawy znane i lubiane przygotowane zostały z myślą o zabawie z dziećmi w różnych miejscach i okolicznościach:

• w czasie zajęć szkolnych,
  • przy realizacji programów wychowawczych,
  • podczas zajęć świetlicowych,
  • w pracy w specjalistycznych poradniach,
  • w domu, a wybrane także na podwórku.

Przewodniki podzielono na rozdziały, w których przedstawiono poszczególne gry i zabawy. Znajdują się tam zestawienia i opisy niezbędnych materiałów, reguł gry, przebiegu zabawy, możliwych wariantów. Oparte są one na dostępnych w sklepach gotowych produktach, półproduktach lub własnoręcznie wykonanych materiałach.

Do przewodnika zostały zaprojektowane szablony ułatwiające samodzielne przygotowanie elementów gier:

Darmowe szablony do pobrania tutaj

Gry i zabawy znane i lubiane zostały wydane w formie praktycznych i wygodnych w użyciu segregatorów, zawierających karty poświęcone poszczególnym grom. Karty te dają się swobodnie wyjmować tak, aby można było korzystać tylko z tych, których potrzebujemy w danym momencie. Taka forma znacznie ułatwia korzystanie z przewodnika i daje możliwość sięgania po wybrane karty równocześnie przez kilku nauczycieli.

Autor: Adam Cedro

978-83-89538-08-6
Liczba stron
nauczyciel